• Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
środa, 08 maj 2019 09:01

Kolejny głupi żart

Napisała 

W atmosferze niepokoju rozpoczął się kolejny dzień matur. Policja ponownie otrzymała sygnały, że w I i II Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku podłożono ładunki wybuchowe (ZOBACZ: Alarm bombowy w szkołach). Alarm bombowy ogłoszono również w Zespole Szkół w Piaskach.

Od poniedziałku informacje o bombach w placówkach oświatowych docierają z całej Polski. Scenariusz jest zawsze podobny. Szkoła otrzymuje na skrzynkę mailową wiadomość, w której anonimowy nadawca pisze o podłożonym ładunku wybuchowym. Zostaje powiadomiona policja i rozpoczyna się sprawdzanie budynku. Na szczęście wszystkie sygnały okazują się fałszywe.

- Ponieważ sprawa dotyczy nie tylko naszego miasta, dochodzenie będzie prowadzone w skali krajowej - mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. - Maile nieco różnią się treścią. Funkcjonariusze sprawdzają, czy wysyłane są z tej samej skrzynki, czy robią to różne osoby, czy może jedna za pomocą jakiegoś programu.

Wczoraj o godz. 21.50 e-mail z informacją o bombie dotarł do Piask. Nadawca sugerował w nim, że ładunek ma wybuchnąć w ZS dziś o godzinie 9.00. Sygnały o możliwym zagrożeniu dotarły także do dwóch świdnickich liceów. Szkoła przy ul. Wojska Polskiego poinformowała policję o godz. 7.12, a „Bronek” o 7.30.

- We wszystkich placówkach alarm uruchomiono również wczoraj. Mundurowi sprawdzili budynki pod kątem pirotechnicznym, zaplombowali sale, w których miał znajdować się ładunek i zabezpieczyli szkoły. W nocy, w ich rejonie pojawiły się dodatkowe patrole, które pilnowały, by nikt nie dostał się do środka. Dziś, gdy szkoły otrzymały kolejną wiadomość, ponownie je sprawdziliśmy. Jesteśmy pewni, że był to fałszywy alarm i matury nie są zagrożone - tłumaczy E. Domaradzka.

Osobie, która wysłała wiadomość o podłożonej bombie, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane