• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
piątek, 26 kwiecień 2019 15:19

Do widzenia szkoło! (foto)

Napisała 

Były wzruszenia, wspomnienia i ostatni dzień spędzony razem. Dziś, trzecioklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w uroczystości kończącej trzy lata edukacji w szkole średniej. To jednak nie koniec ich przygody z nauką. Przed nimi matura i ciężkie, dorosłe wybory.

Na początku zabrzmiał hymn narodowy wyśpiewany przez chór CANTO. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Mirosław Król: - Wydaje się, że początek roku szkolnego był wczoraj. Dzisiaj jest jego zakończenie. Macie wiele radosnych wspomnień związanych z tym miejscem. To etap, do którego bardzo chętnie będziecie wracać. Stawiajcie sobie wielkie cele. Pamiętajcie również, że ich realizacja wiąże się z ciężką pracą.

Na uroczystości nie zabrakło również Ryszarda Borowca, który do 2018 roku był dyrektorem placówki: - Ta chwila jest piękna, wspaniała, ważna. Ja, jako nauczyciel nie wyobrażam sobie nie być z Wami, ponieważ miejsce nauczyciela jest zawsze z uczniami. Życzę Wam zdania matury i pomyślności w życiu osobistym.

Wreszcie nadszedł czas na nagrodzenie najlepszych uczniów. W tym roku, za najlepsze wyniki w nauce, wyróżniono cztery osoby. Otrzymały upominki od Burmistrza Miasta, nagrody książkowe oraz świadectwo z czerwonym paskiem.

- Życzę Wam abyście wracali do szkoły i czuli się dumni z tego miejsca. Nie dokonujcie wyborów pochopnie. Wybierzcie kierunek studiów, który spełni Wasze marzenia. Kierujcie się tym, co jest dla Was dobre. W imieniu Pana Burmistrza przekazuje gratulacje z okazji ukończenia szkoły - mówiła Ewa Jankowska, sekretarz Miasta Świdnik.

Na zakończenie młodzież, dzięki pamiątkowemu filmowi, cofnęła się wspomnieniami do chwil z życia szkoły.

Najczęściej czytane