• Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 11:02

Majowe świętowanie

Napisane przez 

Koncert, potańcówka, zabawy dla dzieci i grill dla wszyst­kich mieszkańców - to tylko niektóre atrakcje festynu organizowanego w Świdniku z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 w Kościele pw. NMP Matki Kościoła. W uroczystej mszy św. będą uczestniczyli przedstawiciele władz, urzędów, szkół, organizacji kombatanckich oraz zaproszeni goście. Oprawę muzyczną nabo­żeństwa zapewnią Chór Arion oraz Helicopters Brass Orchestra.

Druga odsłona 228. rocznicy uchwa­lenia majowej konstytucji odbędzie się przy Urzędzie Miasta. Na placu obok ratusza o godz. 14.00 rozpo­cznie się festyn rodzinny.

- Zapraszam wszystkich mieszkań­ców na wspólne świętowanie. Przy­gotowaliśmy dużo atrakcji. To dobra okazja, żeby się spotkać i cieszyć z jednego z największych osiągnięć w naszej historii - zachęca burmistrz Waldemar Jakson.

Dzieci będą miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, układanie puzzli, zabawy organizowane przez animatorów czy puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Uczestnicy festynu będą mogli zagrać w szachy na wiel­kiej planszy oraz nauczyć się sklejać kartonowe modele samolotów.

Natomiast o godzinie 16.00 rozpo­cznie się koncert Helicopters Brass Orchestra, najstarszego zespołu ar­tystycznego w Świdniku, zdobywcy wielu nagród, złożonego z wyśmie­nitych muzyków, którzy gwarantują urozmaicony repertuar wykonany na najwyższym poziomie.

Po koncercie, ok. godz. 17.30, świd­niczan porwie do tańca Maciejowa Kapela. Zespół wzoruje się na ze­społach podwórkowych i przedwo­jennych. Publiczności serwuje szla­giery warszawskie, lwowskie oraz niezapomniane melodie do tańca i śpiewania.

Festynowi będzie towarzyszył grill dla wszystkich mieszkańców.

rp

PROGRAM:
godz. 10.00 Msza Święta z udziałem Chóru Męskiego Arion oraz Helicopters Brass Orchestra (kościół pw. NMP Matki Kościoła)
godz. 14.00-21.00 MAJÓWKA RODZINNA (teren trawiasty przy Urzędzie Miasta)
- poczęstunek gratis: kiełbaska z grilla, wata cukrowa, popcorn
- animacje dla dzieci
- bezpłatny dmuchany plac zabaw
- wystawa motocykli WSK
godz. 16.00 Koncert Helicopters Brass Orchestra
godz. 17.30 Potańcówka z Maciejową Kapelą
W przypadku złych warunków atmosferycznych koncert oraz potańcówka odbędą się w Centrum Kultury.

Najczęściej czytane