• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
środa, 10 kwiecień 2019 15:40

Pierwszy egzamin za nimi

Napisane przez 

Dziś, punktualnie o godz. 9.00, w trzech świdnickich szkołach podstawowych po raz ostatni odbyły się egzaminy gimnazjalne. Pierwszego dnia uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu wos-u, historii i języka polskiego.

- Nie wiemy dokładnie ilu uczniów przystąpiło do egzaminów, ale według naszych danych mamy w Świdniku 382 gimnazjalistów - mówi Bożena Zapalska, p.o. naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych UM. - Pomimo ogólnopolskiego strajku nauczycieli egzaminy w Świdniku odbywają się bez zakłóceń. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby zabezpieczyć składy komisji egzaminacyjnych zgodnie z przepisami. Wiem, że dyrektorzy tworzyli nawet komisje zapasowe, na wypadek, gdyby któryś z nauczycieli zdecydował się przyłączyć do strajku. Mamy już pewność, że we wszystkich placówkach testy przebiegają zgodnie z planem.

Tuż przed wejściem uczniów do sal egzaminacyjnych odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 3. W czytelni przedstawiciele i nauczyciele poszczególnych klas odebrali arkusze testowe.

- Świętujemy, bo punktualnie o godz. 8.00 w całości stawiły się gotowe do pracy - mówi Anna Owsicka-Mazur, wicedyrektor SP nr 3. - Cieszymy się, że egzamin wystartował po raz 18 w historii naszej placówki. Dobrze się stało, że w obliczu tylu problemów, na przykład ogólnopolskiego strajku nauczyciele zgodzili się na pracę w komisjach. Dziś uczniowie zdają część humanistyczną. Do egzaminu przystąpiło 180 osób, czyli wszyscy. Są spokojni, uśmiechnięci, na twarzach nie widać śladów tremy czy zdenerwowania.

W czwartek gimnazjaliści będą zdawać przedmioty przyrodniczo-matematyczne, a w piątek - język obcy. Oficjalne wyniki ich zmagań poznamy 14 czerwca.

słs

Najczęściej czytane