• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
poniedziałek, 25 marzec 2019 13:31

Zabił i uciekł?

Napisała 
Zabił i uciekł? fot. KPP w Świdniku

Prokuratura wydała wczoraj list gończy za 35-letnim Grzegorzem Włodarczykiem z gminy Trawniki. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej żony. Ciało 38-latki zostało znalezione w sobotę, w miejscu zamieszkania.  

Nad ustaleniem i wyjaśnieniem motywów zbrodni pracują policjanci pod nadzorem prokuratury.

- Na ten moment nie możemy mówić o żadnym przełomie w sprawie. Intensywnie poszukiwany jest pan Grzegorz. Zakładamy różne hipotezy, również to, że mógł targnąć się na własne życie lub po prostu się ukrywa. Wczoraj funkcjonariusze, wspierani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny z Lublina, śmigłowiec Komendy Głównej oraz łódź z sonarem do sprawdzania dna rzeki, szukali mężczyzny w Trawnikach i na pobliskich terenach. Dziś akcja została wznowiona. Na miejsce kierowane są oddziały prewencyjne, świdnicka policja oraz mundurowi z komisariatu w Piaskach. Wspiera nas również Komenda Wojewódzka Policji. Poza czynnościami wykonywanymi na miejscu, intensywnie pracują także policjanci operacyjni - relacjonuje asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Jak informuje policja, w rodzinie nigdy nie zgłaszano żadnej interwencji. Bliscy i sąsiedzi określali małżeństwo jako spokojnych, szanujących się i kochających. Mieli stabilną sytuację życiową i finansową.

- Nie możemy jeszcze odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mężczyzna się ukrywa. Ciężko też mówić o motywach, kiedy nie mamy sprawcy. Nie wiemy czy działał sam, czy z kimś. Odpowiedzi na te pytania przyniesie śledztwo - dodaje E. Domaradzka.

Prokuratura zgodziła się na publikację wizerunku podejrzanego mężczyzny. Ma 184 cm wzrostu i waży ok. 100 kg. Jest krępej budowy ciała, ma ciemne włosy i piwne oczy. Na lewym uchu widać ślad po przekłuciu, a na lewej łydce tatuaż - rysunek gitary ze skrzydłami. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę na temat jego miejsca pobytu, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką policji lub z dyżurnym KPP w Świdniku, pod numerem telefonu 81 749 42 10.

Najczęściej czytane