• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
środa, 20 luty 2019 12:20

Oni szkolą najlepiej

Napisała 
Oni szkolą najlepiej fot. www.word.lublin.pl

Starostwo Powiatowe w Świdniku opublikowało statystyki zdawalności egzaminów na prawo jazdy, za okres od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku. W czołówce najlepszych ośrodków szkolenia kierowców znalazły się również placówki z naszego miasta.

W całym zestawieniu najlepiej wypadł OSK „Frajda” z Mełgwi, który działa na terenie Świdnika. Egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B zdało 93,75% jego kursantów, natomiast praktyczny - 66,67%.

-  Kierujemy się hasłem „tym jeździsz - tym zdajesz”. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem, który zaczął podstawiać na egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie swoje samochody. Dzięki temu niestraszne są nam zmiany pojazdów w WORD, bo dysponujemy własnym, przeznaczonym właśnie na egzamin. To sprawia, że kursanci czują się pewniej, bo zdają go na pojeździe, który naprawdę znają. Za naszym przykładem poszły także inne ośrodki. Dwa razy w tygodniu prowadzimy wykłady, dzięki czemu klienci mają więcej czasu na przyswojenie wiedzy teoretycznej. Jesteśmy małą, rodzinną szkołą. Staramy się każdego przygotować jak najlepiej. Nie wypuszczamy na egzamin osoby, która jeszcze nie do końca sobie radzi - wyjaśnia Andrzej Nowosad, właściciel OSK „Frajda”.

Na podium znalazły się też: „Easy Drive” z Franciszkowa, który także prowadzi kurs w Świdniku (71,43%) oraz „Aga” z Trawnik (68,29%).

Do testu teoretycznego efektywnie przygotowuje również OSK „Raider”, który uzyskał wynik 67,24%.

- Jak to robimy, że osiągamy takie wyniki? To poste. Traktujemy naszych klientów poważnie. Dajemy im nieodpłatne materiały, z których mogą się szkolić. Podczas wykładów uczymy praktycznego zachowania na drodze, bazując, między innymi, na własnym doświadczeniu. Rozwiązujemy różne zadania. Dzięki temu kursanci nie nudzą się na zajęciach i nie zajmują tylko rozwiązywaniem testów - mówi Mariusz Krawiec, właściciel OSK „Raider”.

Na egzaminie praktycznym, poza kursantami „Frajdy”, najlepiej poradzili sobie klienci OSK „Rally”. Szkoła, w kat. B, uzyskała wynik 34,36%. Dzięki temu uplasowała się na drugim miejscu. To także jedyny ośrodek z naszego miasta, który szkolił kierowców na prawo jazdy w kategoriach B1, AM, A1, A2, A, BE, C oraz CE.

- Jest nam bardzo miło. Cieszę się, że nasze działania przynoszą efekty. Staramy się pracować jak najlepiej. Ten wynik jest dla nas wisienką na torcie. Pokazuje, że dobrze sobie radzimy - komentuje Samanta Prandota, właścicielka OSK „Rally”.

Bardzo dobrze poszło także OSK „Kurs”. Tu zdawalność egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kat. B wyniosła 65,13%, a praktycznego 32%.

Łącznie w rankingu wzięto pod uwagę osiem ośrodków szkolenia kierowców. Pełną listę można znaleźć na stronie starostwa.

Najczęściej czytane