• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
wtorek, 12 luty 2019 12:20

Baczyński na podium

Napisane przez 

II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego jest wśród trzech szkół z całego województwa, które miały najlepsze wyniki na próbnej maturze. To kolejny sukces tej szkoły w ostatnich tygodniach.

Ranking przygotowało Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Po zestawieniu wyników próbnych matur, które uczniowie pisali w listopadzie ubiegłego roku, okazało się, że „Baczyński” jest wśród najlepszych. Liceum ze Świdnika zajęło trzecie miejsce w rankingu. Wyżej były tylko Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego i LO nr V im. M. Curie-Skłodowskiej (obie szkoły z Lublina).

 - Cieszy nas, że codzienna, intensywna praca nauczycieli i uczniów przynosi efekty. Taki wynik dodaje skrzydeł, to duże wyróżnienie i jednocześnie ogromne wyzwanie przed egzaminami maturalnymi. Musimy pokazać, że to nie był przypadek - komentuje Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku.

To pierwszy sukces świdnickiego liceum w dotychczasowych zestawieniach Operona. Magdalena Skwarczyńska-Zuch podkreśla, że w ocenie szkoły praca nauczycieli i uczniów jest tak samo intensywna, a poziom matur próbnych i „prawdziwych” stale na wysokim poziomie. O tym może świadczyć sukces „Baczyńskiego” sprzed kilku tygodni. Liceum zdobyło Srebrną Tarczę w prestiżowym rankingu portalu „Perspektywy”. W poprzednich latach placówka otrzymywał Brązową Tarczę (w tym roku to wyróżnienie przypadło po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcącemu im. Wł. Broniewskiego).

„Perspektywy” oceniają wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Wśród 2126 liceów ogólnokształcących z całego kraju, „Baczyński” znalazł się na 427 miejscu. Świdnicka placówka była 27 w naszym województwie („Bronek” 39).

rp

Najczęściej czytane