• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
sobota, 09 luty 2019 10:58

Nagroda dla Leonardo

Napisał 

Od 2010 r., kiedy to zakłady dołączyły do Grupy Leonardo, zainwestowano w PZL-Świdnik około 900 mln zł, poprawiając kondycję firmy, ulepszając infrastrukturę, zwiększając poziom bezpieczeństwa i higieny pracy, a także podnosząc kwalifikacje personelu. Najważniejszym dokonaniem był jednak transfer nowoczesnych technologii i własności intelektualnej, które umożliwiły zaangażowanie Polski w realizację zaawansowanych technologicznie projektów lotniczo – obronnych.

Z korzyścią dla gospodarki

Marco Lupo, wiceprezes Leonardo, Szef Biura Korporacyjnego Leonardo w Polsce, powiedział: - Jesteśmy dumni, że wkład Grupy Leonardo w rozwój polskiego przemysłu obronnego został doceniony. Cieszymy się, że nasze dotychczasowe inwestycje i zaangażowanie przyniosły wiele korzyści krajowej gospodarce. Nie byłoby to możliwe bez wkładu naszych polskich pracowników, którzy są dla nas ogromną wartością, ale również bez bliskiej współpracy z polskimi partnerami. Spółka Leonardo jest aktywna na polskim rynku od lat nie tylko w sektorze śmigłowcowym.

Rosomak i inni

Grupa Leonardo to nie tylko wyprodukowane w Świdniku śmigłowce służące w Siłach Zbrojnych RP. W grudniu 2018 r. Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o zakupie 4 samolotów szkolenia zaawansowanego M-346, powiększając tym samym flotę tych maszyn wykorzystywanych do szkolenia podchorążych Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie do 16 egzemplarzy i stając się drugim największym klientem eksportowym M-346 na świecie. Leonardo współpracuje też z Polską Grupą Zbrojeniową w ramach programu Rosomak, w którym uczestniczy jako producent wież bojowych Hitfist. Dostarcza także szereg naziemnych systemów obronnych, takich jak część naziemna systemu włoskich satelitów obserwacyjnych COSMO-SkyMed, radary wczesnego  ostrzegania oraz systemy nadzoru wybrzeża.

Debiutant wśród nagród

Nagrody i wyróżnienia „Najbardziej Wiarygodnych w Polskiej Gospodarce” zostały przyznane w 9 kategoriach. Uroczysta gala ich rozdania odbyła się pod koniec stycznia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Przyznano je po raz pierwszy. 
W kapitule konkursowej zasiadali przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz redakcji ISBnews.
jmr

Najczęściej czytane