• Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 11 styczeń 2019 08:49

Pomagamy z całego serca

Napisała 

Już w niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra „dla małych dzieci i bez focha”. Na ulicach naszego miasta pojawi się 120 wolontariuszy. Wiele będzie się działo także w Centrum Kultury, gdzie obok warsztatów czy występów odbędą się także licytacje. Warto więc przyjrzeć się, co zostanie wystawione na aukcjach. Wyjątkowych przedmiotów na pewno nie zabraknie.

Licytacja główna rozpocznie się o godz. 18.00, w sali widowi­skowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Część przedmiotów wystawionych na aukcji będzie można także kupić w przerwach pomiędzy występami artystycznymi. Fani sportu zawalczą o koszulkę Asseco Resovia Rzeszów z autografami oraz koszulkę i piłkę z podpisami siatkarzy MKS Avia. Na pasjonatów lokalnej i narodowej hi­storii czekają modele śmigłowców, ufundowane przez PZL-Świdnik, a także książka „Wyklęci 19444-1963. Żołnierze podziemia niepodległo­ściowego w latach 1944-1963” oraz zestaw pięciu płyt z audiobookami pt. „Zakazane Historie” Leszka Pie­trzaka, które przekazał burmistrz Waldemar Jakson. Melomani wy­licytują płytę Grajków Przyszłości i Czesława Mozila, a także płyty z autografami Czesława Mozila i Pa­prodziada z zespołu Łąki Łan. Jak co roku, złote serduszko podaruje sklep jubilerski Karat.

Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się również: pościel z moty­wem z filmu „Star Wars”, maskotka straży pożarnej podarowana przez starostę Łukasza Reszkę oraz ze­stawy przekazane przez Miejski Ośrodek Kultury i Pizzerię Da Gras­so. Chętni uzupełnią garderobę o torebki ufundowane przez markę Farbotka oraz Biżu, zestaw zimo­wych czapek firmy Edward Orlovski, a także ręcznie robiony naszyjnik od Spółdzielczego Domu Kultury i Spółdzielni Mieszkaniowej. Na ła­suchów czeka tort upieczony przez piekarnię Oskroba.

Warto też zwrócić uwagę na vo­uchery. Na wycieczkę po Sejmie RP zaprosi wiceminister Artur Soboń, a na przelot samolotem Cesna - firma Navcom Systems. Chętni zawalczą o możliwość zwiedzenia firmy Ur­sus, indywidualny trening tenisa z trenerem KT Avia, wizytę w salonie fryzjerskim „O mały włos”, metamor­fozę w salonie Jolique i tatuaż w studiu ART&Tattoo. Vouchery przygo­towały również warsztat Auto-Mik oraz pomoc drogowa Top Car. Na licytację wystawiony zostanie także fiat 126p, z pełnym bakiem, do wy­pożyczenia na 2 tygodnie.

Tradycyjnie nie zabraknie gadże­tów z serduszkiem WOŚP. Pojawią się, m. in.: koszulki, torby płócienne, poduchy, budziki, zegary ścienne, kalendarze i ramki na tablice reje­stracyjne. Podczas 27. finału warto też zajrzeć do WOŚP-owego sklepi­ku, gdzie także będzie można kupić wiele ciekawych drobiazgów.

PROGRAM:

10.00-18.00 Blok taneczno- spor­towy: Świdnicki Zespół Baletowy, Teatr Tańca Topaz, ZTW Flex, ZTL Leszczyniacy, Mania Śpiewania, Zumba Kids, Zumba Family, ZTN Fux, Artakrobatyka, Lu­belski Klub Sportów Walki DAN, ZTN Ambarass, Uniwersytet III Wieku Ole! Babki, Latino Solo, Gru­pa taneczna Flow

18.00 Licytacja główna

19.00-22.00 Blok muzyczny

19.00 Świdnickie Towarzystwo Muzyczne

19.15 Backstage

20.00 Studio Wokalne 24

20.30 SMOKTAU

21.00 ROCK & SELLER BAND

Dodatkowo: malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw, modele kartonowe, animacje dla dzieci, malowanie włosów, fotobudka, warsztaty z robienia lizaków i żon­glerskie (zapisy pod nr tel. 500 348 939), warsztaty ceramiczne

Najczęściej czytane