• Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
niedziela, 13 styczeń 2019 08:40

Gramy z Orkiestrą! (na żywo)

Napisała 

Informacje na bieżąco, galeria zdjęć i filmy. Zapraszamy serdecznie na relację z 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świdnicki finał odbywa się w Centrum Kultury, przy al. Lotników Polskich 24.


22.45 Mówiliśmy coś o rekordzie? Mamy poprawkę ;) Jesteście wspaniali! Z takim wynikiem kończymy tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy, że byliście z nami. Do następnego razu! Siema!

22.20 Na dobrą noc - Rock&Seller Band :)

21.45 Jesteście niesamowici! 82 705 zł - dokładnie taka kwota znajduje się obecnie na naszym liczniku. To rekordowy wynik na przełomie minionych lat. Wielkie brawa dla Was wszystkich!

21.30 Gramy do końca świata... i o jeden dzień dłużej ;) A razem z nami Smoktau!

21.20 A w trakcie koncertu taka zmiana na naszej WOŚP-owej tablicy :)

21.00 Kolej na Studio Wokalne 24, które ćwiczy pod okiem Roberta Dorosza.

20.40 Pobijemy rekord?

20.10 Na naszej scenie mocne granie rodem ze Świdnika, czyli The Backstage! Zespół tworzą Michał Bednarz, Mateusz Kulczyński i Jakub Kawalerski. W ubiegłym roku po raz pierwszy zagrali dla nas swój singiel „One of a Kind”. Dziś, oprócz tego utworu, usłyszeliśmy wiele nowych kawałków. Chłopaki pochwalili się też, że są już gotowi, by nagrać debiutancki krążek. Trzymamy za Was kciuki!

19.55 Zajrzeliśmy też za kulisy naszego banku. Liczenie trwa, a na koncie już 45 493 zł.

19.50 Rozpoczynamy blok muzyczny. Jako pierwsi zagrają dla nas uczniowie Ogniska Muzycznego.

19.20 Aukcja wciąż trwa. Świdniczanie chętnie licytują zarówno przedmioty z logo WOŚP, jak i gadżety przekazane przez lokalne firmy oraz drużyny. Torebkę marki Farbotka udało się kupić za 220 zł, podobnie komplet czapek od firmy Edward Orlovski. Koszulka z podpisami graczy Asseco Resovia Rzeszów została sprzedana za 250 zł, torba-nerka z logo 27. finału WOŚP za 300 zł, a lot samolotem za 600 zł. 

19.00 Na koncie świdnickiej Orkiestry jest już 34 630 zł. Gramy dalej!

18.20 Złote serduszko wylicytowano za 1600 zł. Nowego właściciela znalazł także pluszak strażak, którego kupiono za 500 zł. Chętni znaleźli się również na gadżety od Miejskiego Ośrodka Kultury, wycieczkę do Sejmu RP, po którym oprowadzi wiceminister Artur Soboń oraz wypożyczenie fiata 125p na dwa tygodnie z pełnym bakiem.

18.00 Pora na licytację główną! Chętni powalczą o gadżety z logo WOŚP, ale też vouchery na różne usługi, wycieczkę do firmy URSUS i wiele, wiele więcej. Do wylicytowania będzie również samochód i złote serduszko.

17.50 Jest już 21 268!

17.30 Na liczniku właśnie pojawiło się 18 529 zł!

17.25 Do tej pory swoje talenty prezentowały dzieci i młodzież. Teraz przyszła pora na dorosłych. Przed nami Ole! Babki, z którymi gościnnie zatańczył prowadzący imprezę - Robert Besztak. A zaraz za nimi goście z Lublina, czyli grupa Flow.

17.00 Za godzinę licytacja główna. W tym roku można wylicytować... auto! Mitsubishi czeka na nowego właściciela. Cena wywoławcza: 1000 zł

16.45 Pora na występ młodych artystów ze Spółdzielczego Domu Kultury. Przed nami Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass, nad którym czuwa Edyta Socha.

16.30 Na naszej scenie grupa Mania Śpiewania. Dzieci rozkołysały salę :)

15.50 A oto nasi superbohaterzy-wolontariusze. Nie boją się zimy, śniegu, ani deszczu. Wpadli na krótką przerwę, ale zaraz wyruszą, by dalej kwestować. Pozdrawiamy Was ciepło! :)

15.40 Pora na ArtAkrobatykę :)

15.15 Nie samym tańcem żyje człowiek ;) Tym razem co potrafią pokażą zawodnicy Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan. A zaraz po nich wystąpią uczestnicy zajęć ArtAkrobatyki.

15.00 Dzieje się także na holu Miejskiego Ośrodka Kultury i w sztabowym sklepiku.


15.30 A pomiędzy występami - licytacje. Na koncie świdnickiego sztabu jest już ponad 7 tys. zł!

14.30 Do występu przygotowuje się Zespół Tańca Nowoczesnego Fux, którego instruktorem jest Iwona Syroka. Tym razem „Sroczka” nie tylko kibicowała swojej grupie, ale też dołączyła do niej na scenie.

 

14.00 Kto ma ochotę na dobrą zabawę, a przy okazji ćwiczenia? Uczestnicy zajęć Zumba Kids i Zumba Family za chwilę pokażą nam co oznacza przysłowie „w zdrowym ciele, zdrowy duch.” Energia ich rozpiera!


13.30 Robert Besztak gra z nami już od wielu lat. Dziś także nie mogło go zabraknąć. To on poprowadzi licytację główną, ale zanim to nastąpi, opowie Wam co nieco o naszych artystach. Pomaga mu niezawodny wolontariusz Damian :)

13.10 A razem z nami grają także świdniccy przedsiębiorcy. Odwiedziliście już punkt Gabinetu Kosmetycznego Jolique?

13.00 Powoli do sztabu powracają pierwsi wolontariusze. Na liczniku wybiło właśnie 311 zł.

12.50 A może by tak rzucić wszystko i... przyjść do MOK na zabawę w basenie pełnym gąbek? ;)

12.40 Chodźcie do nas! Do występu przygotowuje się Zespół Tańca Ludowego Leszczyniacy.12.20 A takie pyszności powstają pod okiem animatorów z Cukier Lukier :)

12.00 Pora na ZTW Flex!

 

 


11.30 Dziś razem z nami grają Paulina i Weronika. To ich pierwszy finał w roli wolontariuszek. Jak będą go wspominać? Na pewno bardzo miło: - Ludzie chcą pomagać. Do puszek wrzucają pieniądze zarówno starsi, jak i młodsi świdniczanie - mówią.

11.20 Na holu znajdziecie także sklepik, gdzie zobaczycie, o co będzie można powalczyć podczas dzisiejszej licytacji.

11.10 Sporo atrakcji czeka na Was nie tylko w sali widowiskowej MOK, ale też w holu oraz sali kameralnej. Na maluchy czeka dmuchany plac zabaw, warsztaty robienia lizaków, żonglerki, ceramiki oraz modelarstwa. Chętni mogą też pomalować twarze albo na jeden dzień zmienić kolor włosów ;)

10.40 Pan Krystian podzielił się z nami kilkoma ujęciami z „Kopciuszka” :)

10.35 A teraz pora na premierę. Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć spektakl pt. „Kopciuszek”, w wykonaniu Świdnickiego Zespołu Baletowego. instruktorem grupy jest Beata Kamińska.

 10.25 W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 62 tys. zł. Jesteśmy pewni, że w tym roku świdniczanie także pokażą jak wielkie mają serca i razem uda nam się zebrać równie dużą kwotę, a może nawet i większą! Trzymamy kciuki.

10.20 Pora na pierwsze w tym dniu licytacje. Na sali pełna widownia. Komu uda się zgarnąć koszulkę z logo WOŚP? 

10.00 Pierwsze występy już za nami. Zobaczcie, jak poradzili sobie młodzi artyści.

10.00 Wybiła godz. 10.00! Tym samym wystartował 27. finał WOŚP. A już za chwilę na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje się Teatr Tańca Topaz oraz Świdnicki Zespół Baletowy, których instruktorem jest Joanna Dudek. Pamiętajcie też, żeby zaglądać na facebookowe profile MOK w Świdniku oraz WOŚP Świdnik. Tam też się dzieje :)

9.40 Tym, którzy nie mogą się już doczekać aukcji głównej zdradzamy, o co będzie można dziś powalczyć. Na aukcji zostaną wystawione Wasze ulubione gadżety z logo WOŚP, m.in. koszulki, torby płócienne, kalendarze, zegarki, budziki, breloczki, magnesy, a nawet... poduchy w kształcie motyla. Nie zabraknie także innych ciekawych smaczków: koszulki Asseco Resovia Rzeszów z autografami, piłki z podpisami siatkarzy MKS Avia, książki „Wyklęci 19444-1963. Żołnierze podziemia niepodległościowego w latach 1944-1963”, płyty Grajków Przyszłości i Czesława Mozila czy pluszaków. Do wylicytowania będą również: zaproszenie na wycieczkę do Sejmu RP, przelot samolotem Cesna, zmiana fryzury w salonie „O mały włos” oraz voucher na tatuaż od ART&Tattoo. Na aukcję wystawiony zostanie także fiat 126p, z pełnym bakiem, do wypożyczenia na 2 tygodnie. Jak co roku, będzie można też powalczyć o złote serduszko. Licytacja główna zaczyna się o godz. 18.00, ale pamiętajcie, że aukcje odbywają się także w przerwach między występami.

9.20 Od godz. 7.00 na ulicach naszego miasta można spotkać ponad 100 wolontariuszy, „uzbrojonych” w imienne identyfikatory i puszki, którzy zbierają pieniądze „dla dzieci małych i bez focha” i rozdają czerwone serduszka. Każdy z Was może wrzucić im coś do puszki, a o godz. 10.00 zapraszamy do Centrum Kultury. Zaczynamy od bloku taneczno-sportowego, podczas którego zaprezentują się zarówno starsi, jak i młodsi świdniczanie. Chodźcie do nas!

9.00 Świdnik razem z całą Polską zagra dziś podczas podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem wydarzeń w naszym mieście jest Miejski Ośrodek Kultury. Startujemy o godz. 10.00.

(kliknij, aby powiększyć plakat)

PROGRAM:

10.00-18.00 Blok taneczno-sportowy: Świdnicki Zespół Baletowy, Teatr Tańca Topaz, ZTW Flex, ZTL Leszczyniacy, Mania Śpiewania, Zumba Kids, Zumba Family, ZTN Fux, Artakrobatyka, Parkour, Lubelski Klub Sportów Walki DAN, ZTN Ambarass, Uniwersytet III Wieku Ole! Babki, Latino Solo, Grupa taneczna Flow

18.00 Licytacja główna

19.00-22.00 Blok muzyczny

19.00 Świdnickie Towarzystwo Muzyczne

19.15 Backstage

20.00 Studio Wokalne 24

20.30 Smoktau

21.00 Rock&Seller Band

Imprezy towarzyszące: malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw, modele kartonowe, animacje dla dzieci, malowanie włosów, fotobudka, warsztaty robienia lizaków, warsztaty ceramiczne, warsztaty żonglerskie

Najczęściej czytane