• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
wtorek, 08 styczeń 2019 11:56

Żegna się z PZL-Świdnik

Napisał 

Wiceprezes K. Krystowski zakończył współpracę z koncernem Leonardo Helicopters i należącymi do niego zakładami w Świdniku.

Krzysztof Krystowski przez pewien okres pełnił funkcję prezesa zarządu PZL-Świdnik, którą objął w styczniu 2015 roku. Następnie został powołany na stanowisko wiceprezesa Leonardo Helicopters, którego częścią jest świdnicka spółka. 6 grudnia, na swoim twitterze poinformował o zakończeniu współpracy z koncernem. 

Krzysztof Krystowski urodził się w 1972 r. Ma żonę oraz trzech synów. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, Polish Open University i Oxford Brookes University (MBA) oraz studia doktoranckie na SGH w Warszawie. W latach 2003 - 2006 pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej (potem w Ministerstwie Gospodarki i Pracy). Odpowiadał wówczas za konkurencyjność i innowacyjność gospodarki, nadzór nad jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz Urzędem Patentowym RP, jak również za restrukturyzację przemysłu obronnego i lotniczego oraz offset przemysłowy. Następnie został przewodniczącym Rady Fundacji „Centrum Innowacji” FIRE, zajmującej się pomocą małym i średnim przedsiębiorstwom innowacyjnym. W latach 2006 - 2011 pracował jako menadżer w Grupie Avio, globalnej firmie przemysłu lotniczego. Był także członkiem Rady Głównej PKPP Lewiatan oraz Narodowej Rady Ekologicznej przy prezydencie RP, jak również Rady Przemysłowo-Obronnej przy Ministrze Obrony Narodowej. W 2012 roku powołano go na stanowisko prezesa zarządu Grupy Bumar, a później Polskiego Holdingu Obronnego.

Najczęściej czytane