• Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
wtorek, 08 styczeń 2019 10:55

Fałszywi wolontariusze

Napisała 
Tak wygląda pakiet, który będą mieć przy sobie wolontariusze Tak wygląda pakiet, który będą mieć przy sobie wolontariusze

Choć finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy budzi wiele pozytywnych emocji, nie brakuje osób, chcących wykorzystać dobre serca ludzi. Świdnicki sztab WOŚP otrzymał właśnie informację o incydencie, do którego doszło wczoraj, gdy do jednego ze świdnickich mieszkań zapukali oszuści.

Zdarzenie miało miejsce w centrum miasta. Osoby podające się za wolontariuszy orkiestry, zbierały pieniądze w jednym z bloków, jeszcze przed rozpoczęciem 27. finału. Świdnicki sztab apeluje do mieszkańców o czujność i przypomina, że kwesta zaczyna się dopiero w niedzielę, o godz. 7.00 rano.

- Wolontariusze zostali pouczeni, że mogą kwestować wyłącznie na ulicach Świdnika lub w budynku Centrum Kultury, gdzie znajduje się siedziba sztabu. Wiedzą też, że nie mogą chodzić po domach czy mieszkaniach - mówi Anna Broda, szefowa świdnickiego sztabu.

Każdy z nich będzie miał przy sobie imienny identyfikator ze zdjęciem, numerem, znakiem holograficznym oraz pieczątką, zawieszony na fioletowej smyczy z logo WOŚP i napisem „27. finał”. Na puszce, do której chętni wrzucą pieniądze, również znajduje się napis „27. finał” wraz z datą oraz charakterystyczną grafiką.

- Puszki są zaplombowane w pięciu miejscach tzw. banderolami, a także oklejone taśmą i folią na wypadek deszczu czy śniegu. Zwróćmy również uwagę na ubranie wolontariuszy. Każdy z nich powinien mieć na sobie fioletowy komin z logo WOŚP - dodaje A. Broda.

Najczęściej czytane