• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 07 styczeń 2019 10:42

Tytuł został w Świdniku

Napisał 

Drugi rok z rzędu najlepszym zespołem Lubelszczyzny wśród samorządowców okazała się drużyna Świdnika. Nasi reprezentanci obronili tytuł, będąc gospodarzem turnieju. W pięciu meczach odnieśli cztery zwycięstwa, raz musieli uznać wyższość rywali. W ich ręce trafiła także statuetka dla najlepszego bramkarza. Został nim Krzysztof Żukowski.

To były V Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Halowej Piłce Nożnej Samorządowców, zorganizowane przez Stowarzyszenie Sport dla Wszystkich. Mogli wziąć w nich udział pracownicy jednostek samorządowych wszelkich szczebli, a także zakładów pracy podległych samorządom czy radni. Do turnieju zgłosiło się sześć ekip. Ustalono system rozgrywek każdy z każdym. W meczu otwierającym mistrzostwa świdniczanie zmierzyli się z Urzędem Gminy Chełm. To był zdecydowanie najsłabszy występ obrońców tytułu, którzy ulegli przeciwnikom 0:2. Później było już jednak zdecydowanie lepiej. W kolejnym starciu pokonali Starostwo Powiatowe Puławy (3:1), a następnie Urząd Gminy Kąkolewnica (5:1), Urząd Gminy Borzechów (2:0) i w decydującym o tytule spotkaniu Starostwo Powiatowe Łęczna (2:1).

- Cieszymy się, że udało nam się obronić tytuł - mówi Maciej Michałowski, kierownik drużyny ze Świdnika. - Tym bardziej, że poziom zmagań był zdecydowanie wyższy niż przed rokiem. Zespół, po pierwszym, przegranym meczu z Chełmem pokazał charakter. Myślę, że w przekroju całego turnieju zasłużyliśmy na zwycięstwo. Dziękujemy rywalom za sportową walkę i emocje. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów zobaczymy się z nimi podczas szóstej edycji mistrzostw.

Ostateczna kolejność zmagań: GM Świdnik, SP Łęczna, UG Kąkolewnica, UG Chełm, UG Borzechów, SP Puławy.

Skład Gminy Miejskiej Świdnik: Radosław Szczerba (kapitan), Paweł Kwiatkowski, Tomasz Filipiuk, Krzysztof Żukowski, Dariusz Sawicki, Łukasz Reszka, Krystian Zawadzki, Andrzej Kukawski, Łukasz Jankowski, Tomasz Król, Maciej Michałowski (kierownik drużyny).

Najczęściej czytane