• Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 19 grudzień 2018 13:06

Sprawca alarmu zatrzymany

Napisał 
Sprawca alarmu zatrzymany fot. KPP w Świdniku

Mężczyzna, który zamontował podejrzane pakunki w pobliżu drogi S-17, jest już w rękach policji. Okazuje się, że był on sprawcą podobnego alarmu dwa tygodnie temu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokuratura.

Wczoraj, około południa policjanci odkryli sześć przedmiotów, które mogły przypominać ładunki wybuchowe. Zawieszone były na siatce ogrodzeniowej przy ul. Piaseckiej. Z uwagi na bliskość ruchliwej drogi oraz gazociągu, na miejsce skierowano wszystkie służby, a także specjalistów z zakresu pirotechniki. Podjęto decyzję o usunięciu paczek oraz ich zneutralizowaniu. Łączyło się to z wyłączeniem ruchu na ekspresówce. Na szczęście, okazało się, że nie zawierały one materiałów wybuchowych.

Kiedy trwały jeszcze czynności na miejscu, na komendę zgłosił się mężczyzna, który zamontował podejrzane pakunki.

- To 47-letni mieszkaniec Świdnika. Przyznał także, że podobne przedmioty zainstalował na początku grudnia, w pobliżu torów kolejowych - mówi asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Przypomnijmy, że 7 grudnia pracownicy Straży Ochrony Kolei, niedaleko torów zauważyli tubę z dwoma migającymi diodami. Ładunek, wyglądający jak materiał wybuchowy, był przyczepiony taśmą do słupa. Wtedy na miejscu także interweniowały straż pożarna, karetka pogotowia, policja oraz patrol saperski, który zajął się przedmiotem. 

Obecnie toczy się śledztwo pod nadzorem prokuratora, które wyjaśni wszelkie okoliczności tych zdarzeń. Prawdopodobnie mężczyzna usłyszy zarzut z art. 244a Kodeksu Karnego, mówiący o stwarzaniu sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia, czym wywołał czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa. Grozi mu za to nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane