• Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
sobota, 15 grudzień 2018 18:49

Od pół wieku razem

Napisał 

Złoci jubilaci spotkali się dzisiaj w Urzędzie Miasta. Okazja była niezwykła. Czekały na nich medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP.

- Państwa obecność tutaj dowodzi, że mimo różnych przeciwności losu dochowaliście przysięgi małżeńskiej - mówiła Małgorzata Gaik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. - Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń.

Uroczystość była również okazją do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jubilatom, świętującym 50-lecie ślubu, gratulował także burmistrz Waldemar Jakson.

- Dzisiaj jesteśmy świadkami, że słowa waszej przysięgi małżeńskiej zostały złożone w pełni świadomie i z dużą odpowiedzialnością za dalsze swoje życie i przyszłą rodzinę - mówił burmistrz. - Jesteście Państwo bardzo ważnym elementem rozwoju Świdnika, uczestniczyliście w jego trudnych początkach.

W imieniu odznaczonych małżonków głos zabrała Irena Kalicka. 

-To było przecież tak niedawno, kiedy powiedzieliśmy sobie „tak” i rozpoczęliśmy wspólną wędrówkę przez życie. Dzisiaj jesteśmy dostojnymi jubilatami. Ten dzień jest dla nas bardzo ważny, pełen zadumy, refleksji, wspomnień. Życzymy sobie zdrowia i wielu jeszcze wspólnych lat w miłości, zgodzie i wzajemnym szacunku - mówiła.

Podczas sobotnich uroczystości medale odebrali: Alina i Alfred Bondos, Teresa i Lech Czerniak, Irena i Marian Kaliccy, Wirginia i Stanisław Karwańscy, Janina i Wojciech Kowala, Kazimiera i Marian Kopciowscy, Teresa i Józef Krzyżanek, Irena i Wit Maślińscy, Maria i Waldemar Michalscy, Maria i Czesław Szyszka, Gabriela i Marian Wójcik.

Najczęściej czytane