• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
niedziela, 04 listopad 2018 09:00

Zielono będzie nam

Napisał 

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego zielonego zakątka. Władze ratusza właśnie podpisały umowę na tę inwestycję. Dokumentacja jest już gotowa, więc zwycięzca przetargu od razu może zabierać się do pracy.

Będzie miał ponad hektar. Na jego terenie pojawią się nowe chodniki i alejki spacerowe. Uroku zielonemu zakątkowi będą dodawać drewniane pergole tworzące tunele oraz dekoracyjne nasadzenia. Oczywiście park zostanie również wyposażony w ławki. Będzie również przyjazny dla cyklistów, bo zaplanowano na jego terenie ścieżkę rowerową. W północnej części kompleksu stworzony zostanie niewielki plac z drewnianymi ławkami, natomiast w części południowej teren rehabilitacyjno-rekreacyjny.

Realizacją projektowej wizji zajmie się firma Garden Designers z Lublina. W przetargu pokonała dwóch oferentów. Jeden z nich zaproponował cenę, która przekraczała kwotę zarezerwowaną na inwestycję. Dwie pozostałe propozycje były tańsze. Ostatecznie już wiadomo, że nowy park będzie kosztował ponad 1,7 mln zł.

- Mamy już pozwolenia na budowę wszystkich czterech terenów zielonych. Oznacza to, że wykonawca pierwszego z nich, będzie mógł rozpoczynać inwestycję od razu - mówił Maciej Olechnowicz z wydziału inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Miasta.

W tej chwili umowa z wykonawcą już została podpisana. - Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Firma ma 9 miesięcy na zakończenie całej inwestycji - dodaje Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Park powstanie w ramach projektu Zielony LOF. Urzędnicy na jego realizację zdobyli ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania. Oprócz Świdnika do przedsięwzięcia przystąpiły również gminy Niemce, Spiczyn, Wólka i Lubartów. Świdnicka część inwestycji obejmuje cztery miejsca na obszarze miasta. Dzięki unijnym milionom, wygląd mają zmienić również tereny wokół obiektów sportowych przy ul. Fabrycznej, zielony pas między osiedlami Brzeziny I i II oraz przy Szkole Podstawowej nr 5. W projekcie znalazło się również dawne wysypisko śmieci przy ul. Krępieckiej.

Najczęściej czytane