• Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
środa, 10 październik 2018 13:55

Mocne granie ze Świdnika

Napisała 

„Turn me up”, to właśnie tym utworem zespół The Backstage zawojował lubelską scenę, zdobywając nagrodę Radia Lublin w I Lubelskim Przeglądzie Kapel.

W wydarzeniu, organizowanym przez studio Wesoła24, wzięło udział 7 zespołów. Muzyczną twórczość uczestników oceniało jury: Magdalena Fijałkowska (Radio Lublin), Paweł Błędowski (Radio Lublin), Piotr Sztajdel (Big Cyc, Czarno-Czarni) oraz Grzegorz Płecha (Magazyn Gitarzysta). Ich decyzją wyłoniono dwóch laureatów.

Główną nagrodą w konkursie była możliwość nagrania singla oraz pakiet prób w profesjonalnym studiu. Ta przypadła grupie Dispelled Reality. Natomiast drugie wyróżnienie trafiło właśnie do The Backstage. Dzięki niemu o muzykach z lotniczego miasta będą mogli usłyszeć już nie tylko internauci i lokalni mieszkańcy, ale także słuchacze lubelskiego radia. Co ciekawe, świdniczanie byli najmłodsi spośród uczestników przeglądu.

- Przede wszystkim chcieliśmy sprawdzić swoje umiejętności i skonfrontować je z doświadczeniami innych zespołów - mówi Mateusz Kulczyński, wokalista i basista grupy. - Byliśmy najmłodsi, to fakt, ale trzymaliśmy poziom. Cieszymy się bardzo! Nagroda mocno nas podbudowała i dała motywację do dalszego działania. Cały czas komponujemy i jesteśmy na dobrej drodze do wydania własnego albumu. Mamy nadzieję, że uda się go stworzyć do końca roku.

Zespół The Backstage powstał w kwietniu 2017 roku. Od tego czasu jego skład nieustannie się zmieniał. Aktualnie, u boku Mateusza występują Jakub Kawalerski (perkusja) oraz Michał Bednarz (gitara elektryczna). W swojej twórczości łączą elementy hard rocka oraz punk rocka. Ich główną inspiracją są takie zespoły, jak Green Day, Red Hot Chili Peppers, Nirvana. Grupa dobrze znana jest świdnickiej publiczności. Muzycy grali, między innymi podczas koncertów charytatywnych, a także w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co dzień zespół działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.

W kwietniu 2018 roku odbyła się premiera pierwszego singla The Backstage - „One of a Kind”.

Najczęściej czytane