• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
czwartek, 11 październik 2018 08:25

Park zazieleni się latem

Napisał 

Budowa pierwszego z czterech parków rozpocznie się lada moment. W przyszłym tygodniu przedstawiciele ratusza podpiszą umowę z wykonawcą. Nowe miejsce do wypoczynku ma być gotowe w ciągu 10 miesięcy.

Do przetargu zgłosiło się trzech chętnych. Ratusz zarezerwował na inwestycję ponad 2,1 mln zł. Dwie propozycje były tańsze od tej kwoty, jedna ją przewyższała. Po analizie dokumentów zapadła decyzja o odrzuceniu oferty najtańszej i najdroższej. Wybrana została propozycja złożona przez przedsiębiorstwo Garden Designers z Lublina. Wykonawca zaproponował budowę parku za ponad 1,7 mln zł.

- Mamy już pozwolenia na budowę wszystkich czterech terenów zielonych. Oznacza to, że wykonawca pierwszego z nich od razu, po podpisaniu umowy, będzie mógł rozpoczynać inwestycję - mówi Maciej Olechnowicz z wydziału inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Miasta.

Park za stacją paliw, w sąsiedztwie al. Lotników Polskich, powstanie na powierzchni ponad hektara. W ramach inwestycji zostaną zbudowane chodniki i alejki spacerowe, ustawione drewniane pergole tworzące tunele, ławki oraz nasadzenia dekoracyjne. Przez park przebiegać też będzie ścieżka rowerowa. W północnej części kompleksu stworzony zostanie niewielki plac z drewnianymi ławkami, natomiast w części południowej teren rehabilitacyjno-rekreacyjny.

Inwestycja powstanie w ramach projektu Zielony LOF. Urzędnicy na jego realizację zdobyli ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania. Oprócz Świdnika do przedsięwzięcia przystąpiły również gminy Niemce, Spiczyn, Wólka i Lubartów. Świdnicka część inwestycji obejmuje cztery miejsca na obszarze miasta. Dzięki unijnym milinom, wygląd mają zmienić również tereny wokół obiektów sportowych przy ul. Fabrycznej, zielony pas między osiedlami Brzeziny I i II oraz przy Szkole Podstawowej nr 5. W projekcie znalazło się również dawne wysypisko śmieci przy ul. Krępieckiej.

Najczęściej czytane