• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
wtorek, 02 październik 2018 15:33

Wrócą lotnicze gwiazdy!

Napisał 

Decyzja zapadła, w przyszłym roku odbędzie się druga edycja Świdnik Air Festival. Przygotowania już ruszyły, a dotychczasowi partnerzy nadal chcą uczestniczyć w organizacji wydarzenia. Szykują się również zmiany w formule imprezy. Już wiadomo, że lotniczym wirtuozom będą towarzyszyć również gwiazdy sceny.

To było niezwykłe wydarzenie. Do Świdnika przyjechało 50 tys. widzów, którzy z zapartym tchem oglądali pokazy najlepszych polskich i zagranicznych pilotów. I Świdnik Air Festival zebrał świetne recenzje, nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiały się pytania o przyszłość lotniczej imprezy. W tym tygodniu wszystko stało się jasne.

- Po wielkim sukcesie wydarzenia, zapadła decyzja o kontynuowaniu imprezy. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich na II Świdnik Air Festival, który odbędzie się 8 i 9 czerwca przyszłego roku - zapowiedział burmistrz Waldemar Jakson.

Oficjalne ogłoszenie daty wydarzenia poprzedziły już pierwsze rozmowy z partnerami imprezy.

- Przygotowania do drugiej edycji Świdnik Air Festival już trwają. Bardzo się cieszymy, że nasi wszyscy dotychczasowi partnerzy nadal chcą z nami pracować i współtworzyć drugą odsłonę imprezy - mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Rozmowy trwają z PZL-Świdnik, Portem Lotniczym Lublin, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i firmą Navcom Systems.

- Wszyscy podeszli z ogromnym entuzjazmem do organizacji II Świdnik Air Festival - mówi A. Żurek. - Odpowiednie wnioski przesłaliśmy również do przedstawicieli sił zbrojnych. Zależy na zaprezentowaniu publiczności wojskowego sprzętu nie tylko na wystawie statycznej, ale również w powietrzu.

Swoją obecność potwierdził również zespół pod kierunkiem Roberta Zawady, który odpowiadał za przygotowanie pokazów lotniczych podczas tegorocznej imprezy. 

- Bardzo nas cieszy decyzja władz Świdnika. Wspólnie damy radę zorganizować kolejną edycję wydarzenia - mówi dyrektor świdnickich pokazów.

Organizatorzy chcą również częściowo zmienić formułę lotniczej imprezy.

- Planujemy wzbogacić II Świdnik Air Festival również o występy gwiazd sceny muzycznej. Na razie zdradzę, że rozmawiamy już z Organkiem - dodaje Adam Żurek.

Najczęściej czytane