• Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
poniedziałek, 01 październik 2018 08:00

Potrzebna pomoc

Napisał 

Świdniczanie po raz kolejny włączyli się w akcję pomocy choremu dziecku. Tym razem wspierają Marysię Szlązak, która zmaga się z guzem móżdżku. Organizują kiermasze, pokazy talentów i warsztaty, podczas których zbierają środki potrzebne podczas leczenia i przyszłej rehabilitacji 2,5-latki.

Problemy zdrowotne dziewczynki zaczęły się na początku kwietnia. Skarżyła się na ból w okolicach gardła, jednak badania u pediatry niczego nie wykazały.

- Potem zorientowałam się, że córka nie pokazuje gardła, ale niżej, u dołu szyi, w okolicach przełyku. Skojarzyłam, że ja sama przy refluksie odczuwam podobne dolegliwości. Kiedy w drugiej połowie kwietnia doszły wymioty, zapisaliśmy się do gastrologa - opowiada Agata Szlązak.

Marysia dostała syropy na refluks, ale wymioty nasiliły się. Po Bożym Ciele leżała już w szpitalu. Tomografia wykazała, że na móżdżku jest guz. Usunięto większość, ale zostały dwa 3-milimetrowe punkty na pniu mózgu. Podczas kolejnych badań okazało się, że w innej części mózgu również jest zmieniony nowotworem fragment, co dało podejrzenie rozsiewu pierwotnego guza. Badanie histopatologiczne wykazało, że to medulloblastoma-rdzeniak zarodkowy.

- To złośliwy guz, a u Marysi ma najwyższy, czwarty poziom złośliwości. Po 2 cyklach chemioterapii w Lublinie, przy poważnych komplikacjach neurologicznych, planujemy leczyć córeczkę w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie, gdzie zajmie się nią neurochirurg neuroonkolog - mówi mama Marysi i dodaje: - Jesteśmy bardzo wdzięczni za modlitwę w intencji naszej rodziny. Dziękujemy również za pomoc, zaangażowanie i słowa wsparcia, jakie otrzymaliśmy od naprawdę wielu osób, przyjaciół i znajomych, ale też zupełnie obcych ludzi, których poruszył los naszego dziecka. Nie tracimy nadziei, że uda nam się pokonać straszną chorobę.

O planowanych akcjach na rzecz Marysi można przeczytać na stronie www.kotekmarysi.pl oraz na profilu FB „Wspieramy Marysię w walce z nowotworem#KotekMarysi”.

aw

Jak pomóc?

- poprzez stronę www.kotekmarysi.pl

- Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa, BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A., numer rachunku: 62 1600 12860003 0031 8642 6001, w tytule wpłaty należy wpisać: Szlązak, 9828

- charytatywny sms pod numer 75 165 o treści POMOC 9828, koszt 6,15 zł

Najczęściej czytane