• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
środa, 19 wrzesień 2018 16:43

Za darmo do Lublina

Napisał 

W najbliższą sobotę będzie to możliwe, za sprawą Europejskiego Dnia bez Samochodu. Wydarzenie ma na celu promowanie alternatywnych środków podróżowania komunikacją miejską, rowerem i poruszania się pieszo. W tym roku ponownie do akcji dołączył Świdnik.

W sobotę, 22 września, ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej, kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie. Do Koziego Grodu dojedziemy autobusami z nr 5, 35 i 55. Akcja dotyczyć będzie także komunikacji nocnej, do godziny 00:00. W przypadku przejazdów rozpoczętych przed północą, pasażer może kontynuować podróż do końca tych kursów.

Bezpłatnie nie tylko od święta

Nie wszyscy wiedzą, że uprawnieni do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską są uczniowie ze Świdnika, którzy uczęszczają do lubelskich szkół podstawowych. Obowiązuje to na wszystkich liniach: 5, 35 i 55. By skorzystać z tej możliwości, uczeń musi posia­dać legitymację szkolną. 

Na mocy prawa gminnego, z bez­płatnych przejazdów korzystają również osoby powyżej 70. roku życia. Przywilej ten dotyczy także mieszkańców Świdnika. Seniorzy powinni mieć przy sobie dowód osobisty lub inny do­kument potwierdzający wiek.

Na podstawie uchwały lubelskiej Rady Miasta za darmo do Lublina dojadą również honorowi dawcy krwi. Kobiety muszą legitymować się 15 l oddanej krwi, mężczyźni – 18 l. Kolejne uprawnione do tego grupy to weterani i działacze opozy­cji antykomunistycznej posiadający dokumenty wydane przez odpo­wiednie instytucje.

Najczęściej czytane