• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
piątek, 14 wrzesień 2018 15:19

Są pomysły, teraz głosowanie

Napisała 

W minioną środę, 12 września, upłynął termin przyjmowania projektów do 4. edycji budżetu obywatelskiego. Wpłynęło 29 zgłoszeń na piśmie. Trwa weryfikacja wniosków elektronicznych. Urzędnicy czekają jeszcze na projekty, które dotrą drogą pocztową. O ich przyjęciu zadecyduje data stempla pocztowego.

W tym roku wpłynęła podobna liczba głosów, jak w latach ubiegłych. Jednak tym razem, wiele osób zaskoczonych było krótszym niż zwykle okresem składania wniosków.

- Był on uwarunkowany dostosowaniem naszych uchwał do przepisów powszechnie obowiązujących  mówi Bartłomiej Pawłowicz z UM w Świdniku.  Nie zdążyliśmy jeszcze przejrzeć nadesłanych propozycji. Wczoraj dopiero odebraliśmy je z biura podawczego. Dziś zaczniemy je analizować, weryfikować i oceniać. Potrwa to do 27 września. Następnie podamy do publicznej wiadomości listę projektów wraz z ocenami. Wskażemy tym samym przedsięwzięcia poprawne pod względem formalnym i merytorycznym, zakwalifikowane do głosowania. Wybierać będzie można od 28 września do 8 października. Głosy można składać w Urzędzie Miasta, Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej i drogą internetową. 15 października odbędzie się komisyjne podliczanie głosów i podanie do publicznej wiadomości wyników.

Do zagospodarowania, tak jak w poprzednich edycjach, jest 1 mln zł, ale w tym roku zmienią się kwoty przeznaczone na oba typy projektów. W przypadku tak zwanych miękkich, będzie to 70 tys. zł, a nie jak wcześniej 50 tys. zł. Ze 150 tys. zł do 200 tys. zł zwiększono także limity na projekty inwestycyjne.

słs

Najczęściej czytane