• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
wtorek, 11 wrzesień 2018 12:19

Aktywnie z Klubem Seniora

Napisał 

Wiele osób, które przechodzą na emeryturę nie potrafi znaleźć sobie miejsca i zaplanować dalszego życia. Brak obowiązku wyjścia do pracy wiąże się z nadmiarem wolnego czasu, który należy odpowiednio zagospodarować - nawet jeśli mamy wnuki, którymi chcemy i lubimy się zajmować. Dotychczasową działalność zawodową powinny zastąpić więc konstruktywne czynności takie, jak: ćwiczenia fizyczne i umysłowe, terapia zajęciowa, gry lub zabawa.

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają dużo wolnego, a także tych samotnych, mieszkających daleko od rodziny, pragnących aktywnie i pożytecznie spędzić czas, jest uczestnictwo w Klubie Seniora działającym przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych im. Jana Pawła II. Klub oferuje wiele atrakcyjnych zajęć, na przykład spotkania tematyczne, gry stolikowe, gimnastykę umysłu, pikniki i wycieczki. Wszystkie propozycje dostosowane są do potrzeb uczestników.

- Wspólne zagospodarowanie wolnego czasu umożliwia realizację pasji i marzeń, przeciwdziała samotności, zaspokaja potrzebę rozmowy i dowartościowania. Pozwala również dłużej zachować sprawność fizyczną i intelektualną. Poprzez szeroko pojętą aktywność wzmacnia się sens i radość życia. Dlatego apelujemy do wszystkich seniorów: Nie czekajcie, aż będziecie niepełnosprawni! Ćwiczcie ciało i umysł, bo nie nadrobicie straconego czasu! Jeśli macie działkę czy ogródek, skorzystajcie z uczestnictwa w naszym Klubie w okresie jesienno – zimowym – zachęca Beata Portka, kierownik MCUS.

Wszelkich informacji na temat działalności klubu udzielają pracownicy MCUS, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 5 (obok fontanny), numer telefonu 81 751 62 00.

pb

Najczęściej czytane