• Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • rodzinka
wtorek, 11 wrzesień 2018 11:25

Człowiek z żelaza

Napisał 
Na zdjęciu Arur Jendrych i Aneta Ściuba, zwycięzcy Brubeck Iron-Run. Na zdjęciu Arur Jendrych i Aneta Ściuba, zwycięzcy Brubeck Iron-Run.

Żeby wygrać Brubeck Iron-Run trzeba nie tylko w każdym z trzech dni imprezy stanąć trzy razy na starcie różnych biegów, ale i okazać się w nich najlepszym. Choć to słowo może nie jest najwłaściwsze. Trzeba być najtwardszym, najsilniejszym, najbardziej odpornym na zmęczenie. Taki właśnie jest Artur Jendrych, zwycięzca tegorocznych zmagań w Krynicy-Zdroju, w kategorii do 40 lat. Świdniczanin tym samym obronił tytuł z zeszłego roku.

W sumie pokonał 141 kilometrów, dzieląc wysiłek na ultramaraton, maraton czy niemal pionowe wbiegnięcie na Jaworzynę. Na trasie spędził łącznie ponad dwanaście i pół godziny. Zawsze mijał metę z uśmiechem na ustach.

- Trudno się nie cieszyć, gdy wokół jest tak wiele pozytywnej energii - mówi Artur Jendrych. – Festiwal w Krynicy Zdroju jest niesamowity. Wygranie go daje dużą satysfakcję. Tak naprawdę mamy nie trzy dni, a 48 godzin na pokonanie wszystkich tras. To kosztuje mnóstwo sił. Kumulacja zmęczenia jest tak ogromna, że czasem nie ma się ochoty wyjść do kolejnego startu. Chwile zwątpienia przeżyłem podczas maratonu, rozgrywanego po przebiegnięciu ultramaratonu. Był moment, że chciałem nawet zejść z trasy. Moje zwycięstwo to wynik ciężkiej pracy i ogromu serca, które wkładam w to, co robię. Ważna była także odpowiednia strategia i rozplanowanie sił.        

W rywalizacji kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła lublinianka, Aneta Ściuba, a wśród mężczyzn powyżej 40 lat Radosław Ślaski.

Najczęściej czytane