• rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
środa, 11 lipiec 2018 13:37

Straż Miejska z dotacją

Napisał 

Ponad 100 tys. zł pójdzie na zakup dodatkowych kamer, defibrylatorów, szkolenia i nowy autochodzik. Świdniccy strażnicy właśnie otrzymali dofinansowanie z rządowego programu.

Trzy urządzenia ratujące życie trafią do miejskich instytucji. Jeden znajdzie się na wyposażeniu Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, drugi zostanie zlokalizowany w ratuszu, a trzeci w siedzibie Straży Miejskiej. Nowoczesne defibrylatory mogą uratować życie, dodatkowo są łatwe w użytkowaniu.

- Oczywiście w każdej z instytucji zostały przewidziane szkolenia z obsługi tych urządzeń - mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej.

Na tym jednak nie koniec. Dzięki zdobytemu właśnie przez strażników miejskich, dofinansowaniu z rządowego programu „Widzę - reaguję”, na terenie Świdnika pojawi się także dodatkowy monitoring.

- Dzięki wsparciu z tego samego źródła, w minionym roku zostały zamontowane kamery, które rozpoznają tablice rejestracyjne samochodów. Urządzenia świetnie się sprawdziły, dlatego policja wnioskowała o zakup kolejnych - tłumaczy J. Wójtowicz.

Nowoczesny monitoring działa przy wszystkich drogach wjazdowych do miasta. Nowe urządzenia zostaną zamontowane również w centrum Świdnika. Pieniędzy z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wystarczy także na zakup drugiego autochodzika. Dzięki niemu najmłodsi świdniczanie uczą się zasad ruchu drogowego.

- Mamy już takie urządzenie i odwiedziliśmy z nim wszystkie szkoły i przedszkola. Muszę przyznać, że lekcje z jego wykorzystaniem zrobiły wśród maluchów prawdziwą furorę - śmieje się Janusz Wójtowicz. - Chcemy je oczywiście kontynuować, ale musimy wymienić autochodzik, bo poprzedni już nieco się zużył.

O rządowe dofinansowanie starały się gminy i instytucje publiczne z całej Polski. Ponad 20 wniosków wpłynęło również z Lubelszczyzny. Wśród szczęśliwców z pieniędzmi, i to już po raz drugi, znalazła się świdnicka Straż Miejska. Z budżetu ministerialnego trafi do niej 100 tys. zł, 16 tys. zł dołoży również Urząd Miasta.

Najczęściej czytane