• Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
wtorek, 10 lipiec 2018 12:04

Z milionem na rozwój

Napisała 
Z milionem na rozwój fot. www.moonylab.com/pl

Pamiętacie Patryka Muchę i Adriana Skibę, twórców aplikacji Moony Lab (ZOBACZ: Moony Lab znaczy szczęście), którą pokochali użytkownicy z całego świata? Świdniczanie właśnie otrzymali milion złotych na dalszy rozwój firmy.

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników telefonów. Jego autorzy zauważyli, że ponad 60% Polaków wykorzystuje smartfony nie tylko do rozmowy, pisania sms-ów czy słuchania muzyki. Za ich pomocą tworzy się też filmy i zdjęcia. Właśnie ten trend skłonił ich do stworzenia aplikacji do wywoływania zdjęć prosto z pamięci telefonu, Facebooka, Instagrama czy Dropboxa. Podstawowym produktem firmy jest Moony Book, fotoksiążka z 50 zdjęciami, która może posłużyć jako album.

Kreatywność i zaangażowanie twórców przekonały Podlaski Fundusz Kapitałowy do zainwestowania w projekt. Kluczowa okazała się strategia rozwoju firmy.

- Moony Lab doskonale wpisuje się w naszą politykę inwestycyjną - mówi Krystyna Kalinowska, dyrektor inwestycyjny w PFK. - Przede wszystkim odpowiada na realną potrzebę klientów. Ponadto, model działania firmy został zweryfikowany rynkowo, a zespół wypracował najbardziej skuteczne kanały dotarcia do swoich klientów docelowych. Przy udziale naszych środków planowane jest zintensyfikowanie tych działań. Oczekujemy, że przełoży się to na dynamiczny wzrost przychodów ze sprzedaży oraz zysków.

Fundusz posiada mniejszościowe udziały świdnickiej firmy, dzięki czemu kontrolę nad nią wciąż mają jej właściciele.

- Do współpracy z Podlaskim Funduszem Kapitałowym przekonały nas przejrzyste zasady, jakimi się kieruje oraz to, że inwestuje w realne biznesy, produkty, które istnieją fizycznie. Równie ważne są dla nas personalne podejście oraz partnerskie relacje, które udało się nam nawiązać - mówi Patryk Mucha. 

W ciągu ostatnich miesięcy liczba zamówień w Moony Lab wzrosła w szybkim tempie.  

 - Od momentu powstania, aplikację pobrano około 90 tys. razy. Nasze produkty pojawiły się w ponad 60 krajach świata, m. in. w Tajlandii, Singapurze czy Stanach Zjednoczonych. Koncentrujemy się jednak na naszym regionie, czyli Europie Środkowej i Wschodniej - tłumaczy Adrian Skiba.

Twórcy aplikacji przeznaczą środki na usprawnienie procesów wewnętrznych, rozwój zespołu sprzedażowego oraz dalszą ekspansję poza granicami kraju.

Najczęściej czytane