• Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
piątek, 06 lipiec 2018 14:11

Podniebne zmagania (foto)

Napisał 

Pierwsze skoki już za nimi. XIII Międzynarodowe Zawody Spadochronowe Świdnik 2018 zostały otwarte dziś rano. Rywalizację rozpoczęły pokazowe skoki zawodników i grupy Sky Magic. Chwilę później, uczestnicy turnieju przenieśli się na lotnisko trawiaste, gdzie do niedzieli będą rozgrywane konkursowe konkurencje.

Do naszego miasta przyjechało ponad 40 zawodników z całej Polski. Są wśród nich skoczkowie m.in. z Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Białegostoku. Latających gości przywitał burmistrz Waldemar Jakson:

- Zawody odbywają się w Świdniku już po raz kolejny, a to oznacza, że jest to wydarzenie ważne i ma wielu sympatyków. Życzę wszystkim uczestnikom szczęśliwych lądowań i oczywiście wygranej.

Część oficjalna odbyła na ternie zielonym przy ul. Modrzewiowej.

- Niezmiernie mi miło, bo jesteśmy w mieście, w którym się urodziłem i robiłem wszystko, żeby zawody właśnie w nim się odbyły - mówił Zbigniew Tatara z zarządu głównego Związku Polskich Spadochroniarzy. - Zawodnikom życzę sukcesów i żebyśmy w przyszłym roku również spotkali się w tym samym gronie.

Chwilę później rozpoczęła się seria skoków pokazowych. Spadochroniarzy wyniósł na odpowiednią wysokość wojskowy śmigłowiec Sokół z Tomaszowa Mazowieckiego. W powietrzu można było zobaczyć również flagi Świdnika, Polski i Związku Polskich Spadochroniarzy. Chwilę później zaprezentowała się spadochronowa grupa Sky Magic.

Dalsza część zawodów odbywa się na lotnisku trawiastym przy ul. Sportowej. Zawodnicy skaczą dziś do godziny 13.00 i od 15.00 do 20.00.

W sobotę konkurencje rozpoczną się nieco wcześniej, bo o godz. 9.00. Natomiast niedziela zostanie poświęcona dokończeniu zaległych rywalizacji i podsumowaniu zmagań. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się o godz. 12.00, na placu miejskim przy ul. Modrzewiowej.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Związek Polskich Spadochroniarzy Oddział w Lublinie. Honorowy patronat nad zawodami objął burmistrz Waldemar Jakson.

Najczęściej czytane