• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
środa, 04 lipiec 2018 15:36

Jest umowa na baseny

Napisał 

Władze miasta podpisały dziś umowę ze spółką Warbud, która zajmie się budową całego kompleksu basenów. Ogromna inwestycja będzie kosztować ok. 52 mln zł brutto i potrwa 20 miesięcy. Jej pierwszym etapem będzie przygotowanie przez wykonawcę dokumentacji. Jesienią na plac przy ul. Fabrycznej wkroczą ekipy budowlane.

Na inwestycję czekają mieszkańcy Świdnika, ale również władze miejskie. Dziś, po wielu miesiącach negocjacji, podpisali umowę z wykonawcą kompleksu basenów otwartych i pływalni pod dachem. Wielką budową zajmie się firma Warbud, która może pochwalić się znaczącym doświadczeniem w wykonywaniu dużych obiektów sportowych.

Przedstawiciele władz miejskich podkreślają, że to jedna z najistotniejszych inwestycji dla mieszkańców, ale zarazem jedna z najdroższych.

- Mamy bardzo jasną wizję rozwoju naszego miasta, którą krok po kroku realizujemy. Dzisiejsza umowa jest potwierdzeniem naszej konsekwencji we wprowadzaniu jej w życie. Mamy za sobą budowę stadionu, kortów, w tej chwili podpisujemy umowę na kompleks pływalni. Przywracamy potęgę sportową Świdnika. Budowa basenów to inwestycja olbrzymia, stąd montaż finansowy trwał długo, wymagał profesjonalnych umiejętności i wielkiej konsekwencji - mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Zadowolenia z podpisania umowy nie kryli również radni miejscy.

- Jest to historyczny moment i cieszymy się, że do niego doszło. To również dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy będą mogli korzystać z bardzo ciekawej oferty sportowej i rekreacyjnej skierowanej do osób w każdym wieku, od maluchów aż do seniorów - dodał Janusz Królik, przewodniczący rady miasta.

Przedstawiciele Warbud zapewniali, że świdnicka inwestycja zostanie wykonana w terminie.

- Podpisujecie umowę z solidną firmą, która spokojnie poradzi sobie z tym przedsięwzięciem. Przeniesiemy ze sobą wszystko, co mamy najlepsze, nasze zasoby i doświadczenie. Możecie być Państwo pewni, że za umówioną cenę i w ustalonym czasie obiekt zostanie zbudowany w najlepszej, możliwej jakości - mówił Wojciech Gerber, dyrektor regionu centrum firmy Warbud.

Koszty budowy kompleksu zostały wyliczone na około 52 mln zł brutto. Na sesji rady miasta, która odbyła się 21 czerwca, radni zdecydowali o dokonaniu zmian w budżecie i dołożeniu pieniędzy do inwestycji. Jeszcze w tym roku budowa obiektów będzie kosztować ok. 5,5 mln zł. Reszta potężnej kwoty zostanie przekazana wykonawcy po 2018 roku. Budowa całego kompleksu basenów, zarówno otwartych, jak i pod dachem ma potrwać 20 miesięcy. Inwestycja będzie się odbywała w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że po podpisaniu umowy wykonawca najpierw przygotuje dokumentację inwestycji. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Prace na terenie kompleksu przy ul. Fabrycznej rozpoczną się najprawdopodobniej jesienią.

Kompleks z atrakcjami

W ramach basenów zewnętrznych powstaną: brodzik, wodny plac zabaw, część basenowa dla dzieci starszych, część rekreacyjna dla młodzieży i dorosłych z dwoma wannami SPA, zjeżdżalnią rodzinną i rurową, basen do nauki pływania o wymiarach 6,5 m na 12,6 m i trzema torami. Zaplecze dla pływalni „pod chmurką” będzie się mieściło w budynku z basenami krytymi. W hali z pływalniami powstaną baseny: sportowy (25 m na 12,5 m), rekreacyjny (12,5 m na 6,5 m), brodzik dla dzieci (10 m na 6 m), basen SPA. Dodatkowo będzie można skorzystać również ze zjeżdżalni. Hala basenowa zostanie wyposażona też w widownię.

W ramach kompleksu powstaną także boiska: do piłki nożnej i siatkówki plażowej, wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej i do koszykówki ulicznej. Odwiedzający obiekt skorzystają także z placu sprawnościowego do parkour, street workout, kalisteniki i siłowni zewnętrznej.

Najczęściej czytane