• Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
środa, 04 lipiec 2018 09:44

Poznali wyniki matur

Napisała 
Poznali wyniki matur fot. Tegoroczni maturzyści z II LO

Absolwenci świdnickich szkół średnich mogą już, bez niepotrzebnych nerwów, cieszyć się najdłuższymi wakacjami w życiu. We wtorek odebrali świadectwa dojrzałości. 

Pozytywny wynik otrzymało 82% spośród 278 zdających z powiatu świdnickiego. To jeden z najwyższych odsetków w Lubelszczyźnie.

Z części pisemnej, średnia z przedmiotów obowiązkowych wyniosła: z polskiego - 60%, z matematyki - 57%. Obowiązkowe były także języki obce. Maturzyści napisali test z angielskiego na średnio 77%, hiszpańskiego na 50%, niemieckiego na 68%. 

Świetnie poradziła sobie młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie w tym roku do egzaminu przystąpiło 119 maturzystów. Z części pisemnej uczniowie uzyskali średnio: 66,5% z języka polskiego, 65,6% z matematyki i 84,9% z angielskiego. Spośród przedmiotów dodatkowych najczęściej wybierano angielski, biologię i chemię.

- Wielu maturzystów może być z siebie naprawdę dumnych. Nasi uczniowie w niemal wszystkich przedmiotach osiągnęli wyniki wyższe niż średnia wojewódzka czy powiatowa - chwali Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor II LO.

Zadowolone jest również I Liceum Ogólnokształcące, gdzie do matury podeszły 62 osoby. Placówka może pochwalić się niemal stuprocentową zdawalnością. Z części pisemnej licealiści otrzymali średnio: 60% z polskiego, 69% z matematyki i 77% z angielskiego. Bardzo dobrze poszło im również z WOS-u.

- Wyniki są wyższe niż średnia wojewódzka. Blisko 80% uczniów napisało testy na bardzo wysokim poziomie. Mamy dwóch licealistów, którzy uzyskali z matematyki maksymalną ilość punktów i siedmiu, którzy równie wysoką ocenę osiągnęli z angielskiego - mówi Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO.

Dobrze wypadła też młodzież z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, gdzie do testu dojrzałości przystąpiło 35 osób.

- Zdało 89% naszych uczniów. Są bardzo zadowoleni z wyników i my także. Świetnie poszło im z języka angielskiego - komentuje Anna Goral, dyrektor PCEZ.

Wśród tegorocznych maturzystów znalazło się też kilka osób, którym nie udało się zdać w pierwszym terminie. Będą mieli swoją szansę w sierpniu, kiedy odbędą się poprawki.

Najczęściej czytane