• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Repertuar
czwartek, 05 lipiec 2018 09:19

Pomóżmy wybudzić Beatę

Napisała 
Pomóżmy wybudzić Beatę fot. zrzutka.pl

Beata Adamiec jest mamą 3-letniego Dominika i 11-miesięcznego Filipa. Gdy była w siódmym miesiącu ciąży dowiedziała się, że ma guza na łożysku. Po porodzie, straciła przytomność, a jej serce się zatrzymało. Lekarzom udało się ją uratować, jednak kobieta zapadła w śpiączkę. Do naszej redakcji zgłosili się przyjaciele rodziny, którzy apelują o pomoc.

Kiedy pani Beata dowiedziała się, że ma guza, postanowiła walczyć. Zaczęły się badania i częste wizyty w szpitalu. Miała nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. 21 sierpnia ubiegłego roku, 31-latka urodziła syna, jednak chwilę po porodzie straciła przytomność, a jej serce przestało bić. Reanimacja trwała 40 minut. Kobietę udało się przywrócić do życia, ale w wyniku długotrwałego niedotlenienia, jej mózg został uszkodzony. Obecnie przebywa w Centrum Opieki i Rehabilitacji „Zdrowie” w Częstochowie.

- Do tej pory nie ma z nią świadomego kontaktu. Beata nie porusza się samodzielnie i jest pod każdym względem uzależniona od pomocy innych. Jej dzieci, mąż, rodzice i cała rodzina nieustannie czekają na jej powrót do sprawności. Na to, aby można było z nią porozmawiać, zjeść wspólnie posiłek, wyjść na spacer i by Filip mógł poznać swoją mamę - mówią jej przyjaciele.

Aby pomóc jej wrócić do zdrowia, niezbędna jest intensywna rehabilitacja, która jest jednak bardzo kosztowna.

- Niestety sami nie podołamy finansowo, dlatego prosimy o pomoc. Nie dla siebie - dla Beaty. Wierzymy, że z waszą pomocą, uda jej się wrócić do dzieci, męża i całej rodziny - dodają.

W ubiegłą niedzielę, w Pawłowie, miejscowości położonej w powiecie chełmskim, skąd pochodzi pani Beata odbył się festyn charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na dalsze leczenie. Każdy z nas może pomóc. Informacje o tym, jak to zrobić można znaleźć na stronie internetowej zrzutka.pl oraz na facebooku wpisując hasło „Pomóżmy wybudzić Beatę Adamiec!!!”, gdzie prowadzone są licytacje przedmiotów. Chętni mogą też wystawić coś samemu.

Najczęściej czytane