• Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
wtorek, 12 czerwiec 2018 13:52

„Alfredy” po raz trzeci

Napisała 

Są zakochani w kulturze i zawsze chętni do pomocy. Posiadają ogromną wiedzę, są wysportowani, towarzyscy i lubiani przez rówieśników. Mowa o uczniach uhonorowanych „Alfredami”, nagrodą, która od trzech lat przyznawana jest w Szkole Podstawowej nr 5.

Na pomysł stworzenia gali wpadł Mateusz Wszelaki. Chciał w ten sposób uhonorować kolegów i koleżanki, którzy wyróżniają się, na przykład, osiągnięciami sportowymi, naukowymi czy artystycznymi.

Jego inicjatywa bardzo spodobała się młodzieży i na stałe wpisała w tradycje szkoły. Co roku nagradzani są najzdolniejsi i najbardziej zaangażowani uczniowie. We wtorek, statuetkę przyznano w siedmiu kategoriach. Tytuł „Omnibus Maximus” trafił do Piotra Maksymiuka, „Zatopionego w kulturze” do Kacpra Drzewiczuka, a „Pomocnej dłoni” do Maresz Miciuły. „Zamiłowanym w sporcie” okazał się Jakub Hołub, „Duszą towarzystwa” Marcin Kurkiewicz, a „Sercem klasy” Katarzyna Adamska.  W kategorii „Profesor z powołania” nagrodzono Agatę Ziętek, nauczycielkę fizyki.

- Gratuluję wam pomysłu. Jestem pod ogromnym wrażeniem, ponieważ został stworzony przez młodych ludzi. Możemy być dumni, że mamy wspaniałą młodzież, która potrafi zorganizować takie przedsięwzięcie. Życzę, abyście w swoim dorosłym życiu też podejmowali takie działania, bo przyszłość należy do was - mówił Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Kilka słów powiedział też pomysłodawca „Alfredów”: - Cieszę się, że akcja jest kontynuowana i że wiedzą o niej nie tylko uczniowie szkoły, ale też mieszkańcy całego miasta. Dziękuję wam za to. Wiem, że nie pracujecie na jednorazowe nagrody, ale myślę, że bardzo miłe jest to, że wasze koleżanki i koledzy potrafią w taki sposób powiedzieć „dziękuję za to, co robisz”. A dla tych, którzy jeszcze szukają swojej drogi, niech to będzie motywacja do tego, żeby znaleźli cel. Tego wam życzę i gratuluję laureatom.

Jak przystało na prawdziwą galę, nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie można było zobaczyć utalentowane wokalistki, tancerki oraz recytatorki.

Najczęściej czytane