• rodzinka
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
wtorek, 12 czerwiec 2018 13:07

Cztery medale G. Kanikuły

Napisał 

Z mistrzostw Europy w kręglach klasycznych wrócił właśnie Grzegorz Kanikuła. Świdniczanin przywiózł z Rumunii cztery medale, wywalczone indywidualnie, w drużynie i mikście. - To najlepszy wynik w mojej karierze - mówi wprost zawodnik Hetmana Lublin.

Turniej odbywał się w Targu Mares. W zmaganiach mężczyzn mogliśmy podziwiać 21 zawodników, reprezentujących 9 krajów. Kanikuła miał po eliminacjach trzeci rezultat. W finale poprawił się o jedną lokatę i ostatecznie wylądował na drugim stopniu podium. Co ciekawe, otrzymał dwa medale. Jeden za ścisły finał (srebro), drugi za wynik łączony (brąz). Na tym jednak nie koniec jego osiągnięć. Razem z Marylą Harazim wywalczył brązowy krążek w mikście. Po przejściu eliminacji para trafiła na duet gospodarzy Stret/Gyofri. Pokonała go w serii dodatkowych rzutów. Niestety, w półfinale nie poradziła sobie z innymi reprezentantami Rumunii - Boanda/Ordog. W małym finale Polacy okazali się natomiast lepsi od Słowaków (Jezikova/Koprda). Ostatni medal świdniczanin zdobył w drużynówce. Polska, w składzie: Zdzisław Koziej, Szczepan Polkowski, Mieczysław Kontrymowicz, Stanisław Fortkowski, Grzegorz Kanikuła i Albert Sordyl wywalczyła srebrne medale.

- To były niezwykle wymagające zawody - ocenia G. Kanikuła. - Najmniejszy błąd mógł spowodować wypadnięcie poza podium. Do Rumunii przyjechałem bardzo dobrze przygotowany zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Tuż przed imprezą trenowaliśmy tydzień na zgrupowaniu w Tomaszowie Mazowieckim. Ciężka praca przyniosła efekty.

Podczas turnieju w Targu Mares biało - czerwoni zdobyli łącznie 18 medali. To najlepszy wynik w historii ich startów.

Najczęściej czytane