• Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 08:38

Kto zbuduje Sosnową?

Napisał 

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju jeszcze trwa analiza wniosków na rządowe dofinansowanie budowy dróg. Tymczasem pracownicy ratusza już szukają firmy, która przygotuje fragment ul. Sosnowej. Chcą, aby prace zakończyły się jeszcze w tym roku.

Wiosną okazało się, że na Lubelszczyznę trafi z budżetu państwa blisko 38 mln zł na budowę dróg, za sprawą rządowego programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Samorządy do połowy maja mogły składać wnioski o dofinansowanie inwestycji, w wysokości do 5 milionów złotych.

- Złożono 229 kompletów dokumentów. Łączna wnioskowana kwota dofinansowania to ponad 251 mln zł. Aktualne dokumentacja wraz z rekomendowaną przez Wojewodę listą rankingową została przekazana do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Lista zakwalifikowanych do finansowania zadań zostanie opublikowana niezwłocznie po otrzymaniu decyzji Ministra Inwestycji i Rozwoju, co umożliwi podpisanie umów o dofinansowanie - tłumaczy Radosław Brzózka, rzecznik prasowy wojewody. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu dowiemy się, które gminy i powiaty mogą liczyć na pieniądze z budżetu państwa. Wśród dróg miejskich do programu wytypowano fragment ul. Sosnowej.

- Samorządy postawiły przede wszystkim na te ulice, które mają już gotowe projekty, tym bardziej, że na wykonanie inwestycji będzie mało czasu - tłumaczy Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Nie czekając na informacje z ministerstwa, urzędnicy szukają firmy, która wybuduje asfaltowy fragment ul. Sosnowej, od ul. Rubinowej do ul.Kolorowej. Plany zakładają, że w tym miejscu droga będzie miała 5,5 metra szerokości oraz dwumetrowy chodnik po zachodniej stronie.

- Oferty przedsiębiorców poznamy 20 czerwca. Chcemy, aby inwestycja była zrealizowana jeszcze w tym roku - mówi Justyna Harasymiuk, naczelnik wydziału inwestycji i zamówień publicznych urzędu miasta.

Budowa ma pochłonąć 2 mln 21 tys. zł. Dofinansowanie może stanowić nawet 70% wartości inwestycji.

Najczęściej czytane