• Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
piątek, 01 czerwiec 2018 08:20

Czas na baseny!

Napisał 

Mamy pierwsze wizualizacje kompleksu krytych i otwartych pływalni, które powstaną przy ul. Fabrycznej. Władze miejskie zapowiadają, że w czerwcu zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Negocjacje toczą się z firmą Warbud i to ona jest autorem wstępnych projektów obiektów sportowych. Przedsiębiorstwo może pochwalić się znaczącym doświadczeniem w wykonywaniu tego typu inwestycji.

Kilka miesięcy temu wokół kompleksu basenów zrobiło się bardzo głośno. Przedstawiciele ratusza rozpisali wówczas przetarg na wykonawcę obiektów. Nie udało się jednak znaleźć chętnych. Zapadła więc decyzja o rozpoczęciu negocjacji z potentatami w branży budowlanej, którzy dodatkowo mają doświadczenie w budowie basenów i odkrytych pływalni.

Od kilkunastu tygodni trwały intensywne rozmowy z firmą Warbud. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie m.in. aquapark w Koszalinie, kąpielisko morskie w Gdańsku, pływalnię „Muszelka” i klub sportowy przy ul. Bernardyńskiej w Warszawie czy halę Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej. W tej chwili negocjacje są już na ukończeniu.

- Chcemy w czerwcu podpisać umowę z Warbudem – zapowiedział w tym tygodniu Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika. - Kompleks basenów będzie kosztował ok. 40,5 mln zł netto. Umowa jest zaplanowana w formule zaprojektuj i wybuduj.

Oznacza to, że jeszcze przed przystąpieniem do właściwych prac, zadaniem przedsiębiorstwa będzie przygotowanie dokumentacji projektowej. Natomiast już w tym tygodniu, firma Warbud, przekazała świdnickiemu ratuszowi wstępne wizualizacje przyszłego kompleksu basenów.

- Zakres prac będzie taki sam, jaki określiliśmy we wcześniejszym przetargu – dodaje Michał Piotrowicz.

Pod dachem i ze słońcem

Ogromne przedsięwzięcie będzie się składać z dwóch części. Jedna z nich to budowa parku wodnego „pod chmurką” wraz z zespołem boisk i nowoczesnym zapleczem. Druga obejmuje powstanie krytych basenów. Zewnętrzny kompleks ma mieć formę jednej, dużej pływalni, podzielonej na kilka stref. Na najmłodszych będzie czekał płytki brodzik i wodny plac zabaw. Nieco starsi będą mogli korzystać z głębszego basenu. Część rekreacyjna dla młodzieży i dorosłych, o głębokości około 1,2 m, będzie wyposażona w podświetlane gejzery, masażery karku, huśtawkę wodną, leżanki i dwie wanny SPA.

Na zewnątrz będzie można również popływać w części z wydzielonymi torami. Park wodny będzie wyposażony w wiele atrakcji, w tym ok. 60 metrową zjeżdżalnię i ślizgawkę rodzinną. Na basenie zaplanowano także „wyspę” z wejściem wprost z wody, stanowiskami do opalania, sztuczną zielenią i wanną SPA. Przy obiektach powstanie plaża z leżakami i zapleczem gastronomicznym. Aktywni będą mieć do dyspozycji boiska: wielofunkcyjne, do piłki nożnej plażowej, siatkówki i koszykówki ulicznej. W kompleksie znajdzie się również plac sprawnościowy do parkour’u, streetworkout’u, kalisteniki i zewnętrzna siłownia.

Kompleks krytych basenów zostanie wyposażony w wygodny budynek administracyjno - biurowy z szatniami, holem i bezpośrednim wyjściem do zewnętrznego parku wodnego. Pod dachem znajdą się cztery pływalnie: 25 metrowa, 12,5 metrowa, brodzik dla najmłodszych i okrągły basen SPA o średnicy ok. 3 metrów. Baseny będą wyposażone w masażery, podświetlenie, dysze wodne i atrakcje dla dzieci. Dodatkowym plusem kompleksu będzie 60 metrowa zjeżdżalnia i część SPA z dwoma saunami.

 

Najczęściej czytane