• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
wtorek, 15 maj 2018 15:29

Dzieci pokochają to miejsce

Napisała 

Dzwoneczki, lustra, kolorowe szkiełka, koła iluzji wzrokowej, to tylko część atrakcji, które wyrosły na nowym placu zabaw noszącym nazwę „Sensoryczny plac wyobraźni”. Obiekt został dziś uroczyście otwarty w Przedszkolu nr 4. To jedyne w Świdniku miejsce, pozwalające najmłodszym na zabawę, angażującą i rozwijającą wszystkie zmysły. W uroczystości, oprócz społeczności przedszkolnej, udział wziął, m.in. burmistrz Waldemar Jakson, Krystyna Zarosińska z wydziału oświaty i spraw społecznych UM, Marcin Dmowski, radny RM oraz ks. Andrzej Krasowski, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła.

- Obiekt wyposażony jest w urządzenia, które udoskonalają i rozwijają zmysły - mówi Beata Kowalczyk, dyrektor P nr 4. - Przede wszystkim wzrok, dotyk, węch, smak, ale także wspomagają koordynację ruchową. W ten sposób pomagamy dziecku w rozwoju fizycznym i intelektualnym, rozbudzamy wrażliwość i ciekawość świata. Pomysł jest związany z pedagogiką Marii Montessori, która proponowała zakładanie podobnych ogródków. Doborem urządzeń zajęły się panie Aneta Czeczko oraz Małgorzata Głuch, nauczycielki oddziałów Montessori. Ważne jest również, że plac powstał w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dlatego miejsce będzie dostępne nie tylko dla przedszkolaków z „Czwórki”, ale dzieci i dorosłych z całego miasta. Będzie otwarte w godzinach pracy przedszkola. Prosimy wszystkich, którzy zechcą korzystać z obiektu, aby zwracali uwagę na regulamin. Wszystkim nam zależy, żeby nowe urządzenia służyły jak najdłużej.

Budowa placu zabaw zaczęła się w połowie października ub. roku, zaś zakończona została w grudniu. Jego koszt to 134 tys. zł. Zwykle wartość projektów Budżetu Obywatelskiego zamyka się w 100 tys. zł., ale zakupione urządzenia okazały się równie atrakcyjne co i kosztowne. Dlatego Rada Miasta postanowiła dołożyć brakującą kwotę.

słs

Najczęściej czytane