• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
wtorek, 15 maj 2018 09:34

Siedmiu chętnych do zarządu

Napisał 

Rada nadzorcza świdnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej czekała do poniedziałku na zgłoszenia kandydatów na prezesa i wiceprezesa. Okazało się, że chętnych nie brakuje. Rozmowy kwalifikacyjne z zainteresowanymi mają się rozpocząć już w najbliższym tygodniu. Nazwiska nowych szefów SM powinny być znane jeszcze w maju.

Wakaty na stanowiskach prezesa i wiceprezesa Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiły się w lutym. Wówczas ze swoich funkcji zrezygnowali Marek Słotwiński i Wiesława Wypchło. Do zmian na szczycie doszło za porozumieniem stron, choć przedstawiciele rady nadzorczej nie ukrywali, że mają one związek z kontrolą prowadzoną przez komisję rewizyjną.

- Podczas niej badane były, między innymi, decyzje zarządu pod kątem ich zgodności z dokumentami wewnętrznymi spółdzielni i aktami wyższego rzędu, a także różnego rodzaju dokumentacja techniczna nieruchomości. Komisja rewizyjna stwierdziła istotne i długotrwałe uchybienia w tych obszarach - informował Konrad Sawicki, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Do zarządu spółdzielni zostali oddelegowani Jan Pyszniak i Marian Gołębiowski. Obaj są członkami Rady Nadzorczej. Od razu wiadomo jednak było, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Według wstępnych zapowiedzi, nowy zarząd SM miał zostać wybrany w drodze konkursu do 31 maja.

Pod koniec kwietnia rozpoczęły się poszukiwania prezesa i wiceprezesa. Chętni musieli się legitymować wyższym wykształceniem i przynajmniej pięcioletnim stażem pracy, w tym trzyletnim na stanowisku kierowniczym. Kandydaci musieli również znać się na funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowych, zarządzaniu jej majątkiem i zespołem. Jednym z wymagań było także przygotowanie planu zarządzania i rozwoju Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku.

Rada Nadzorcza czekała na kandydatów do 7 maja. Okazało się, że chętnych do kierowania spółdzielnią nie brakuje.

- Mamy osiem kopert ze zgłoszeniami, po cztery na każde stanowisko - mówił K. Sawicki.

W środę, na posiedzeniu rady nadzorczej, koperty zostały otworzone.

- Po sprawdzeniu złożonych dokumentów okazało się, że jedna kandydatura nie spełnia wymagań formalnych. Do dalszych etapów konkursu zakwalifikowano zatem siedmiu kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne potrwają od 16 do 18 maja, a rozstrzygnięcie konkursu będzie znane najpóźniej w poniedziałek 21 maja - tłumaczy szef Rady Nadzorczej i dodaje, że na tym etapie, nie może ujawnić nazwisk kandydatów.

Najczęściej czytane