• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
sobota, 14 kwiecień 2018 18:14

Zagrali dla Kacpra (foto)

Napisała 

Występy taneczne, koncerty, licytacje, animacje dla najmłodszych, kiermasz ciast i wiele innych atrakcji. Tak wyglądała dziś sobota w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie od rana trwał koncert charytatywny dla Kacpra Drzazgi.

W ciągu kilku ostatnich tygodni świdniczanie pokazali, że mają ogromne serca. Organizowali zbiórki, kiermasze, kwestowali w sklepach i przed kościołami. A wszystko po to, by chory na białaczkę jedenastolatek mógł przyjąć kilka serii nierefundowanego leku ostatniej szansy, Blincyto. Choć w rekordowym tempie udało się zebrać pieniądze na leczenie chłopca, pomoc wciąż nie ustaje. Dziś świdniczanie wsparli Kacpra, zbierając środki na dalsze leczenie i rehabilitację.

Na scenie widowiskowej w Centrum Kultury zaprezentowali się najmłodsi, młodzież i dorośli. Były występy wokalne, pokazy tańca czy zumby. Dla publiczności zagrali: Tomek i Barbara Deutrykowie czyli The Deutryx, zespół The Backstage, uczniowie Ogniska Muzycznego, Wojciech Zwoliński i Mania Projekt, Studio Wokalne 24, chór ze Szkoły Podstawowej nr 7, Ala Tarnowska, Gabrysia Gumieniak, a także Acute Mode z klasy 5 c ze SP nr 7. Nie zabrakło też tancerzy: dzieci z Przedszkola nr 5, grupy Kangoo Jump, Teatru Maluch, który do swojego występu zaprosił także młodych widzów, Szmaragdów, Perełek, Teatru Tańca Topaz, grup tanecznych z Miejskiego Centrum Profilaktyki, ZTN Mono z Mełgwi, ZTN Ambarass, Ole! Babek, Tańca Współczesnego Flex oraz ZTN Fux.

W przerwach między występami artystów, odbył się również kiermasz ciast oraz aukcje charytatywne. Mieszkańcy wylicytowali, między innymi torebkę marki Farbotka za 150 zł czy zestaw kosmetyków za 200 zł. Dużą popularnością cieszyły się też gadżety sportowe. 200 zł zapłacono za piłkę nożną z autografem Zbigniewa Bońka, tyle samo za piłkę z autografami siatkarzy MKS Avia, a 130 zł za piłkę Euro 2016. Za nieco mniej, bo 120 zł, wylicytowano koszulkę i proporczyk klubu Avia, a za 50 zł koszulkę z podpisami piłkarzy Górnik Łęczna. Podczas aukcji nie zabrakło też nietypowych przedmiotów. Chętni mogli powalczyć o wypożyczenie ciągnika Ursus na 7 dni, o wycieczkę do fabryki tej maszyny czy też o voucher na karykaturę, makijaż czy sesję plenerową.

Koncert był również okazją do podziękowania osobom, które zaangażowały się w pomoc.

- W bajkach Henryka Sienkiewicza znajdziemy słowa „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca. Ono daje życie.” Dziś przekonujemy się, jak bardzo są prawdziwe, jak bardzo potrzeba dobrych serc, aby komuś pomóc. W imieniu organizatorów akcji serdecznie dziękujemy  wolontariuszom, darczyńcom, wszystkim ludziom dobrej woli - mówiła Anna Broda, koordynator akcji.

Podziękowania za zbiórkę pieniędzy i przekazanie przedmiotów na aukcję odebrali, między innymi Anna Ekiert z kwiaciarni „Bukieciarnia”, Estera Watras z klubu Ester Fit, Janusz Królik, przewodniczący Rady Miasta Świdnika oraz Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

- W imieniu burmistrza i własnym chciałabym podziękować wszystkim mieszkańcom. To bardzo cenna inicjatywa. Nie pierwszy raz Świdnik stanął na wysokości zadania. Udało nam się zebrać pieniądze na bardzo drogie operacje dla wielu chorych dzieci, które dzisiaj cieszą się zdrowiem. Mamy nadzieję, że w tym przypadku będzie dokładnie tak samo - dodała E. Jankowska.

fot. B. Żurawski, www.swidnik.pl

Najczęściej czytane