• Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 13 kwiecień 2018 10:43

Zagrają dla Kacpra (program)

Napisała 
Zagrają dla Kacpra (program) fot. www.facebook.com/armiaKacpra/

Licytacje, koncerty, animacje i występy taneczne. Akcja charytatywna na rzecz Kacpra Drzazgi już jutro. Początek o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Historia 11-letniego świdniczanina, chorego na białaczkę, poruszyła całe miasto. Nadzieją na wyleczenie chłopca jest ponowny przeszczep szpiku kostnego. Aby był on możliwy, oprócz kolejnego bloku chemioterapii, konieczne jest podanie kilku serii nierefundowanego leku Blincyto. Choć kilka tygodni temu udało się zebrać kwotę potrzebną na zakup leku ostatniej szansy, pomoc nie ustaje.

Wsparcie będzie można też okazać 14 kwietnia. W sobotę, w MOK odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego będą zbierane pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację Kacpra. Uruchomione zostało także nowe konto na stronie fundacji Zdążyć z pomocą, na które można przekazywać datki.

Organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny. Na scenie zaprezentują się muzycy, tancerze oraz aktorzy. Koncert otworzy występ duetu The Deutryx, czyli małżeństwa Barbary i Tomasza Deutryków. Tuż po nich zagra grupa The Backstage, uczniowie z Ogniska Muzycznego, Wojciech Zwoliński i Mania Projekt oraz Studio Wokalne 24 działające przy MOK. Występy przygotowały także dzieci z Przedszkola nr 5, chór ze Szkoły Podstawowej nr 7, Ala Tarnowska, Gabriela Gumieniak, a także Teatr Maluch. Podczas koncertu zatańczą również Szmaragdy i Perełki ze Świdnickiego Zespołu Baletowego, Teatr Tańca Topaz, grupy taneczne z Miejskiego Centrum Profilaktyki, ZTN Mono z Mełgwi, ZTN Ambarass, Ole Babki, ZTW Flex, ZTW Flex Mini oraz ZTN Fux.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: kiermasz ciast, licytacje, maraton Zumby, Kangoo Jump, dmuchany plac zabaw, przejażdżki Lamborgini dla dzieci oraz animacje. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.mok.swidnik.pl.

Najczęściej czytane