• Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 11 kwiecień 2018 12:09

Potrzebna pomoc

Napisała 

Amelka ma zaledwie pięć miesięcy. Już od urodzenia przyszło jej żyć z poważną chorobą jelit. Do naszej redakcji zgłosili się znajomi rodziny dziewczynki, którzy gorąco apelują do wszystkich o pomoc.

Amelka urodziła się 19 października 2017 roku w lubelskim szpitalu. Jej mama, Emilia Wrońska wiedziała, że będzie potrzebowała specjalistycznego leczenia już od momentu narodzin.

- Wszystko zaczęło się od pobytu w szpitalu, na oddziale patologii dla noworodków, gdzie przebywaliśmy z podejrzeniem alergii na mleko - mówi pani Emilia. - Pewnego dnia Amelka dostała krwotoku. Po spadku ilości hemoglobiny we krwi lekarze podjęli decyzję o operacji, w trakcie której wykryto naczyniaka. Jednak zrezygnowali z dalszego leczenia, gdyż kolejna operacja była zbyt ryzykowna. Córeczka ma również zaburzenia odżywcze. Przez naczyniaka dochodzi do krwawień z układu pokarmowego. Jej organizm przestaje tolerować leki, witaminy i inne składniki odżywcze.

Od tego momentu dziewczynka wciąż przebywa w szpitalu. Obecnie w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie każdego dnia toczy się walka o poprawę jej zdrowia: - Być może czeka nas operacja wycięcia całego jelita z naczyniakiem - dodaje mama Amelki.

Dla dziewczynki jedyną szansą, by normalnie żyć jest kontynuowanie kosztownego leczenia. Pani Emilia nie ukrywa, że znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej. Dlatego wierzy, że z pomocą dobrych ludzi, uda jej się zgromadzić potrzebne pieniądze.

- Mieszkam w małej wsi pod Trawnikami. Mam jedynie 1000 złotych zasiłku miesięcznie. Potrzebuję przede wszystkim leków, ale też pampersów, odżywek i innych produktów, by zapewnić córeczce wszystko, co potrzebne do codziennego życia.

Informacje, o tym jak można pomóc rodzinie znajdują się na stronie internetowej www.zrzutka.pl/yw26am oraz na profilu facebook - Pomagamy Amelce wygrać z chorobą. W najbliższą niedzielę zostanie zorganizowana też wielka akcja charytatywna w Zespole Placówek Oświatowych w Biskupicach. Początek o godz. 14.00.

Najczęściej czytane