• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
piątek, 23 marzec 2018 13:45

Cały Świdnik pomaga

Napisała 
Cały Świdnik pomaga fot. zbiórka PCEZ w Świdniku

Kiermasze ciast, kartek wielkanocnych, liczne kwesty i akcje charytatywne. Mieszkańcy naszego miasta starają się jak mogą, aby pomóc zdobyć fundusze na leczenie 11-letniego Kacpra Drzyzgi, chorego na białaczkę.

Jego historia poruszyła całe miasto (ZOBACZ: Zostało niewiele czasu). Wystarczyło kilka dni, by na liczniku pojawiła się kwota ponad 360 tysięcy złotych. Mimo zebranej sumy, chłopiec potrzebuje jeszcze blisko 220 tysięcy złotych, aby móc rozpocząć kolejny etap walki o życie. Czasu jest coraz mniej, ale świdniczanom nie brakuje pomysłów na to, jak wesprzeć 11-latka.

Oprócz tysięcy udostępnień strony Siepomaga.pl zorganizowano już liczne zbiórki pieniędzy, między innymi w Szkole Podstawowej nr 7 i II Liceum Ogólnokształcącym. Kwestujący pojawili się także przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela, gdzie udało się zebrać prawie 13 tysięcy złotych.

Od wczoraj, w Galerii Venus trwa wielki kiermasz przygotowany przez uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Na stoiskach znajdziemy kartki i stroiki świąteczne oraz liczne słodkości. Akcja potrwa do 23 marca, do godz. 14.30. Jutro, w galerii handlowej odbędzie się kiermasz wielkanocny, na który zapraszają koleżanki i koledzy Kacpra, z SP7.

W najbliższy weekend, we wszystkich sklepach PSS Społem, supermarkecie Kaufland i delikatesach Premium (ul. Kosynierów) pojawią się wolontariusze z puszkami, do których będzie można wrzucać pieniądze. Kwesty prowadzone są też w zakładzie PZL-Świdnik (do 23 marca), Przedszkolu nr 3, I Liceum Ogólnokształcącym, Przedszkolu Integracyjnym nr 5, kwiaciarni Bukieciarnia (ul. Wyspiańskiego 15d), sklepie Marta Outlet (ul. Wyszyńskiego 14), sklepie e-Legion.pl (ul. 3 Maja), Ester Fit Świdnik (ul. Wyszyńskiego 14), serwisie Wulkano Perfect (ul. Piasecka 200), sklepie Modnie i Wygodnie (ul. Targowa 8b) oraz Silvia Cafe Bar w Galerii Venus.

Na 26 marca zaplanowano loterię fantową, w której do wygrania będą maskotki. Początek o godz. 9.00, w Szkole Podstawowej nr 5 (II piętro). W tym dniu odbędzie się też zbiórka pieniędzy w Szkole Podstawowej nr 3. W najbliższych dniach ma zostać zorganizowana akcja charytatywna w Miejskim Ośrodku Kultury.

Do #armiaKacpra dołączają kolejne osoby, stowarzyszenia i grupy, w tym siatkarze i piłkarze Avii Świdnik (Musimy mu pomóc zwyciężyć!) oraz muzycy z zespołu Acute Mind, którzy nagrali utwór - „#armiaKacpra - Siła Małych Serc”.

Najczęściej czytane