• Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
czwartek, 22 marzec 2018 11:06

Życiowa szansa „Małpy”

Napisała 
Życiowa szansa „Małpy” fot. z archiwum H. Szymajdy

Ma za sobą 7 zawodowych walk, w tym 6 zwycięskich. Przed nim jednak ta najważniejsza. Hubert „Małpa” Szymajda ze Świdnika, w najbliższy piątek, podczas 13. gali Thunderstrike Fight League zmierzy się w walce wieczoru, w kategorii do 70 kg.

29-latek jest pierwszym świdniczaninem reprezentującym zawodową grupę MMA. Ma na koncie tylko jedną porażkę, ale w innej kategorii wagowej niż ta, w której obecnie startuje. Piątkowy pojedynek w lubelskiej hali „Globus” będzie jego trzecim dla organizacji TFL.

- Za mną 2-miesięczny obóz przygotowawczy - mówi Hubert Szymajda. - Przed walką trenowałem dwa, nawet trzy razy dziennie. Dałem z siebie wszystko. Jestem pewny swoich umiejętności i nastawiony na zwycięstwo.

Na co dzień popularny „Małpa” reprezentuje klub Dziki Wschód Biała Podlaska oraz współpracuje ze świdnickim i lubelskim MMA Gladio. Nie da się ukryć, że nadchodzące wydarzenie, czyli walka z Brazylijczykiem Guilherme Cadena Martins jest dużym osiągnięciem w karierze zawodnika z lotniczego miasta.

- To coś do czego dążyłem od początku kariery - dodaje H. Szymajda. - Każdy zawodnik chce walczyć w walce wieczoru. Mam taką możliwość i zrobię wszystko, by nie przegrać. Mój rywal jest naprawdę mocny. Posiada czarny pas w brazylijskiim jiu jitsu, które jest fundamentem całego MMA. Ma za sobą 21 zawodowych walk, więc na pewno doświadczenie będzie po jego stronie. Jest wymagający i niebezpieczny w parterze. Ja natomiast będę szukał nokautu i starał się za wszelką cenę utrzymać walkę w stójce. Pas i tytuł mistrzowski to coś naprawdę znaczącego, ale chodzi też o zbieranie doświadczeń, mierzenie się z dobrymi przeciwnikami. Taka droga umożliwia rozwój.

Gala z udziałem świdniczanina odbędzie się 23 marca. Walka „Małpy” zaplanowana jest między północą, a 1.00 w nocy. Będzie ją można zobaczyć na stronie www.fightbox.com/en.

Najczęściej czytane