• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
poniedziałek, 12 marzec 2018 08:36

Mają powody do zadowolenia

Napisał 

Uczniowie z dwóch świdnickich placówek poznali wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego, organizowanego pod koniec ubiegłego roku przez wydawnictwo Operon.

Młodzież z Gimnazjum nr 3 uzyskała wysoką lokatę w rankingu najlepszych szkół gimnazjalnych w województwie lubelskim. Zajmując 3 miejsce wśród placówek w regionie, została wyróżniona Dyplomem Skutecznej Szkoły, który potwierdza wysoki poziom nauczania oraz kompetencji dydaktycznych grona pedagogicznego.

- Wyniki są dowodem na to, że nauczanie w naszej placówce jest solidne i stoi na wysokim poziomie. To sukces uczniów, ale także ich rodziców, jak i nauczycieli - mówi Tomasz Szydło, dyrektor placówki przy ul. Jarzębinowej.

Do egzaminu przystąpiła także młodzież z Gimnazjum nr 2, działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

- W naszym przypadku test rozwiązywali uczniowie tylko jednej klasy, uzyskując zadowalające wyniki. Dzięki temu, że była to nieliczna grupa, mamy doskonały materiał do dalszej analizy. Jestem przekonana, że uczniowie uzyskają jeszcze lepsze rezultaty po egzaminie w kwietniu - mówi Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor ZSO nr 1.

Uczniowie z placówki przy ul. Kopernika również zmierzyli się z próbnym testem gimnazjalnym, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Z języka polskiego, historii, WOS-u oraz matematyki uzyskali lepsze wyniki niż rówieśnicy. Nieco gorzej wypadła przyroda, gdzie uzyskali średnio 37,86% przy krajowej średniej wynoszącej 38,18%. Również języki obce nie stanowiły dla nich problemu. Rezultaty z języka angielskiego i niemieckiego (na poziomie podstawowym i rozszerzonym) są zdecydowanie wyższe niż średnia krajowa.

Najczęściej czytane