• Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
piątek, 02 marzec 2018 10:22

Rekordowy luty

Napisał 
Rekordowy luty fot. K. Wiśniewski / kaplus.pl

Blisko 54-procentowym wzrostem, w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, może poszczycić się Port Lotniczy Lublin. To zresztą najlepszy luty w historii lotniska.

W minionym miesiącu obsłużono 35106 pasażerów. Rośnie też liczba wykonanych operacji lotniczych. W lutym 2017 było ich 283, w tym roku 359, czyli o 27 procent więcej.

- Krok po kroku rozwijamy i modyfikujemy siatkę połączeń, a także staramy się zainteresować przewoźników nowymi kierunkami. Wierzę, że dobra passa utrzyma się w kolejnych miesiącach - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

Władze portu zapowiadały pod koniec ubiegłego roku „atak” na pół miliona pasażerów. Szanse na taki wynik wydają się być coraz bardziej realne. Obecnie z Portu Lotniczego Lublin operują trzy linie niskokosztowe: Wizzair, Ryanair i easyJet, a także narodowy przewoźnik - Polskie Linie Lotnicze LOT oraz bmi regional i Small Planet.

- Dzięki obecności sześciu przewoźników na naszym lotnisku, możemy mówić o stabilności, a także perspektywie rozwijania siatki lotów. W prognozach na rok 2018 zakładamy, że z Portu Lotniczego Lublin będzie realizowanych, co najmniej 14 kierunków, dających około 36 rotacji wykonywanych tygodniowo i ponad 550 tys. oferowanych miejsc - mówił w grudniu Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy portu.

Z rosnącego znaczenia portu na komunikacyjnej mapie Polski zadowolony jest również burmistrz Waldemar Jakson: - To nie tylko sukces lotniska, ale i naszego samorządu, który założył spółkę i od początku wspierał pomysł budowy portu lotniczego w Świdniku. Lotnisko pozytywnie oddziałuje na nasze miasto i cały region.

Najczęściej czytane