Coraz bliżej budowy - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 04 marzec 2018 10:03

Coraz bliżej budowy

Napisała 
Coraz bliżej budowy fot. archiwum

Nowe miejsca dla maluchów oraz tych, którzy dbają o kondycję fizyczną pojawią się wkrótce na mapie Świdnika. Zakończono postępowanie przetargowe na trzy projekty zgłoszone do ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Pomysł pn. „Aktywne Maluchy” zakłada powstanie boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę. Obiekt ma zostać umiejscowiony przy Szkole Podstawowej nr 5. Do przetargu stanęły trzy przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Lublina, która chce zrealizować projekt za 148 989,90 zł.

- Prawdopodobnie w najbliższych dniach podpiszemy umowę. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na przygotowanie boiska - mówi Krzysztof Nowakowski z referatu zamówień Urzędu Miasta.

Kolejnym projektem, na który ogłoszono przetarg jest „Strefa Aktywności”, mająca zapewnić miejsce do ćwiczeń i wypoczynku lokalnej społeczności. Strefa, podobnie jak „Aktywne Maluchy”, zostanie wybudowana na terenie SP nr 5.  Tego zadania chcą podjąć się cztery firmy z Wrocławia, Gdańska oraz Niedrzwicy Dużej. Obecnie trwa ocena złożonych dokumentów.

- Analizujemy wszystkie oferty. Wszystko wskazuje jednak na to, że w marcu wybierzemy najlepszą i podpiszemy umowę - dodaje K. Nowakowski.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku „Słonecznego Placu”. Obiekt ma powstać pomiędzy kościołem pw. Św. Kingi a budynkami Klonowa 20 i Cisowa 24. Znajdą się na nim, między innymi zjeżdżalnie, drabinki oraz lokomotywa z dachem dla maluchów. W pobliżu pojawią się też ławki, a całość będzie ogrodzona. Budową chcą zająć się trzy firmy.