• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • rodzinka
piątek, 23 luty 2018 12:00

Tytuł dla Moniki?

Napisała 
Tytuł dla Moniki? fot. Rafał Goral

Monika Kowalczyk ma za sobą wiele sukcesów i wyróżnień. Teraz świdniczanka walczy o tytuł „Kobiety Sukcesu”.

Dziennik Wschodni, który jest organizatorem plebiscytu, swoje laureatki opisuje, jako niezależne i pewne siebie kobiety. Co roku nagradza mieszkanki województwa lubelskiego, wyróżniające się zaangażowaniem, przedsiębiorczością oraz osiągnięciami w różnych dziedzinach. Wśród nominowanych znalazła się Monika Kowalczyk, wokalistka, autorka tekstów, aktorka i instruktorka muzyczna.

24-latce ze Świdnika, na co dzień studentce filologii polskiej, muzyka towarzyszy od najmłodszych lat. Swoje pierwsze kroki stawiała na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, biorąc udział w licznych konkursach i przeglądach. Od kilkunastu lat występuje też w świdnickim Teatrze Puk-Puk. W 2011 roku została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem za główną rolę w spektaklu „Basia” na III Ogólnopolskich Prezentacjach Teatrów Amatorskich OPTA we Wrocławiu. Za sobą ma także debiut filmowy. W 2014 roku wystąpiła w produkcji „Carte Blanche”, z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Natomiast do jej największych, muzycznych sukcesów należą: wygrana w łódzkim przeglądzie piosenki „Yapa”, nagroda na festiwalu FAMA w Świnoujściu, w kategorii muzyka oraz III miejsce na krakowskim Grechuta Festival.

I to właśnie na muzyce artystka skupia się teraz najbardziej. W 2017 roku wydała pierwszą autorską epkę, pt. „Piosenki”. Od dwóch lat jest też instruktorką Dziecięcego Chóru Gospel (www.mok.swidnik.pl). Zapytaliśmy ją czy czuje się kobietą sukcesu:

- Niekoniecznie, choć rzeczywiście mam za sobą dużo osiągnięć. Zawdzięczam je, przede wszystkim, wielu osobom, które przez cały czas mocno mnie wspierają i inspirują do działania - mówi M. Kowalczyk. - Wiadomo, że w życiu nie wszystko idzie po naszej myśli, dlatego ważne jest, aby mieć z kim dzielić nasze wzloty i upadki. Mam szczęście, że otaczam się wspaniałymi ludźmi. Codziennie dziękuję też Bogu za podarowany talent. O samym plebiscycie dowiedziałam się przypadkiem, od koleżanki. Niezależnie od tego czy uda mi się wygrać, już sama nominacja, oprócz wielkiego zaskoczenia, jest dużym wyróżnieniem.

Aby oddać głos na Monikę wystarczy wysłać smsa, o treści SUKCES.41, na numer 7148 (koszt 1,23 zł z VAT). Głosowanie potrwa do 5 marca, do godz. 12.00. Szczegóły na stronie internetowej dziennika.

Najczęściej czytane