• Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
poniedziałek, 12 luty 2018 15:49

Inspirująca moc muzyki

Napisała 
Inspirująca moc muzyki fot. B. Żurawski

Trwające trzy dni warsztaty, wyjątkowi goście i wspólny koncert. Miniony weekend upłynął pod znakiem muzyki gospel, a to za sprawą 6. edycji warsztatów chrześcijańskiego grania.

Od piątku, blisko dziewięćdziesiąt osób uczestniczyło w muzycznym wydarzeniu, ucząc się śpiewu pod okiem, między innymi pianisty Sebastiana Piecha. Pomysłodawcą oraz jednym z prowadzących zajęcia był też kompozytor, aranżer współpracujący z wieloma polskimi muzykami, lider i dyrygent Gospel Rain oraz Świdnik Gospel Choir (MOK Świdnik), Grzegorz Głuch:

- To znakomita okazja do rozwijania swoich umiejętności wokalnych, kształtowania śpiewu i muzycznej pasji - mówi G. Głuch. - W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać z najlepszych metod rozwoju śpiewania. W ostatnich edycjach warsztatów wzięło udział łącznie 350 osób. W tym roku frekwencja również dopisała. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Zwieńczeniem ćwiczeń był niedzielny koncert finałowy, z udziałem Beaty Bednarz, wokalistki o niepowtarzalnej barwie i skali głosu, trenerki emisji głosu, instruktorki warsztatów muzycznych oraz jurorki wielu festiwali. Artystka ma za sobą współpracę, między innymi z Adamem Sztabą czy Krzesimirem Dębskim. Jej głos można również usłyszeć na płytach czołowych polskich wykonawców i zespołów, takich jak Budka Suflera, De Mono, Varius Manx, T.LOVE, Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Kayah czy Edyta Górniak.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury.

Najczęściej czytane