• Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 12 luty 2018 09:01

Mobilny a zawieszony

Napisał 

Unijny projekt ma umożliwić powstanie w Świdniku dworca przesiadkowego, parkingów i budowę połączenia pieszo-rowerowego między stacjami kolejowymi. Pieniądze na inwestycję są zarezerwowane. W tej chwili potrzeba tylko pozwolenia na budowę i tu zaczyna się problem.

Świdnickie inwestycje z projektu „Mobilny LOF”, to element większej całości. W przedsięwzięciu bierze udział 12 gmin. Dla samorządów leżących wokół stolicy województwa i należących do Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego zostały zarezerwowane pieniądze unijne na inwestycje drogowe, ale związane z rozbudową sieci komunikacji publicznej i transportem zbiorowym.

W ramach „Mobilnego LOF” w Świdniku została zaplanowana budowa dworca przesiadkowego w sąsiedztwie stacji PKP. Powstaną w tym miejscu stanowiska dla autobusów, pomieszczenia dla pasażerów, parkingi i miejsca w których bezpiecznie będzie można zostawić rowery. W planach jest także budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Targowej aż do stacji Świdnik-Wschód. Łączna wartość całego projektu „Mobilny LOF” to około 87 mln zł. Z tej puli ponad 8,7 mln zł przypada Świdnikowi.

Urzędnicy już od dłuższego czasu przygotowują się do inwestycji. Podzielili ją na parę etapów. Kilka tygodni temu wystąpili o pozwolenie na prace w początkowym fragmencie ul. Okulickiego.

- Chodzi o przebudowę jezdni, dodatkowe miejsca postojowe i ścieżkę rowerową do łącznika z ul. Targową - wymienia Maciej Olechnowicz z wydziału inwestycji i zamówień publicznych w świdnickim ratuszu. - Na tę część otrzymaliśmy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Miejscy urzędnicy nie dostali natomiast pozwolenia ze starostwa na drugi fragment, czyli budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Targowej.

- Odwołaliśmy się od tej decyzji - dodaje Maciej Olechnowicz.

Najczęściej czytane