Wydrukuj tę stronę
piątek, 09 luty 2018 12:07

Gotowi na powrót uczniów

Napisała 

Mimo, że ostatnie dwa tygodnie były czasem odpoczynku dla dzieci i młodzieży, w świdnickich szkołach prace nie ustawały. Placówki wykorzystały ten czas na przeprowadzenie remontów. Zakupiono nowe urządzenia ułatwiające prowadzenie zajęć, naprawiono drobne uszkodzenia oraz odświeżono pomieszczenia.

Najwięcej w czasie ferii działo się w ZSO nr 1.  

- W porozumieniu z naszym ajentem, wymieniliśmy podłogę w stołówce, przeprowadziliśmy remont łazienki dla uczniów i pokoju nauczycielskiego - mówi Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor ZSO nr 1. - Przygotowaliśmy też kącik wypoczynkowy, z którego młodzież będzie korzystać podczas przerwy. Rozpoczęliśmy również prace związane z pracownią chemiczną, w której w ramach Budżetu Obywatelskiego powstaje „Interaktywne analityczne laboratorium chemiczne”. Przebudowa tej sali może potrwać do końca lutego lub początku marca.

W pracowni pojawią się odrębne stanowiska pracy, dygestorium i stoliki laboratoryjne. Z pomieszczenia będą korzystać uczniowie i mieszkańcy Świdnika, zarówno podczas lekcji, jak i otwartych eventów. Koszt remontu wyniesie 50 tys. zł.

Równie intensywnie było w SP nr 3. Obok naprawy drobnych usterek i odmalowania ścian, pojawiły się większe inwestycje. Ich łączny koszt wyniósł blisko 14 tys. zł.

- Jeśli chodzi o szkołę podstawową, wymieniliśmy część podłogi w sali gimnastycznej, przeprowadziliśmy remont świetlicy i zakupiliśmy dwie tablice interaktywne. Natomiast w budynku byłego gimnazjum przebudowaliśmy pracownię komputerową. Zwiększyliśmy ilość stanowisk do 24, kupiliśmy nowe komputery i wymieniliśmy sieć internetową - wylicza Marek Kwieciński, dyrektor SP nr 3.

Drobne prace malarskie i naprawcze wykonano także w SP nr 7 oraz „Norwidzie”.

- Duże remonty planujemy dopiero na wakacje, ponieważ w trakcie tych dwóch tygodni nie wyrobilibyśmy się na powrót uczniów. Teraz zajęliśmy się tzw. kosmetyką - tłumaczy Krzysztof Gałan, dyrektor ZS nr 1.