Wydrukuj tę stronę
wtorek, 06 luty 2018 15:34

Kolejne projekty do przetargu

Napisała 
Kolejne projekty do przetargu fot. archiwum

Miejsce, dzięki któremu świdniczanie zadbają o kondycję fizyczną oraz nowy plac zabaw dla najmłodszych. To kolejne projekty realizowane w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Niedawno pisaliśmy o rozpoczęciu realizacji zgłoszonych projektów. Jednym z nich była budowa wielofunkcyjnego boiska, przy Szkole Podstawowej nr 5 (ZOBACZ: Dla młodych sportowców). Urząd Miasta szuka już wykonawców kolejnych inwestycji.

Aktywny Świdnik

Wśród mieszkańców nie brakuje pomysłów na urozmaicenie sportowej mapy miasta. Dzięki dwóm edycjom BO oraz zaangażowaniu świdniczan, powstały, między innymi nowoczesne place zabaw z elementami siłowni pod chmurką, miasteczko ruchu drogowego czy nowe ścieżki rowerowe. Wśród zgłoszonych projektów znalazło się też miejsce do uprawiania street workoutu i kalisteniki, na placu przy ul. 3 maja. Pomysł przypadł do gustu świdniczanom, gdyż podobny projekt zgłoszono w tegorocznej edycji.

„Strefa Aktywności”, bo tak brzmi jego nazwa, powstanie na terenie SP 5 i ma zapewnić dostęp do darmowych ćwiczeń ogólnorozwojowych, dla osób w różnym wieku. Projekt zakłada montaż urządzeń sportowych, między innymi poręczy, drabinek, kółek gimnastycznych, ławki skośnej, orbitreka eliptycznego, drążków do podciągania o różnej wysokości, blisko 3,5 metrowej liny do wspinaczki, a także urządzeń w wersji mini dla dzieci, w tym koła tai chi i wahadła. W Strefie znajdziemy też wiatę ogrodową oraz ławki do wypoczynku.

Z myślą o najmłodszych

Na brak zajęć i zabaw nie będą mogli narzekać rodzice i ich pociechy, mieszkający w pobliżu działki przy ul. Klonowej, pomiędzy kościołem pw. Św. Kingi, a budynkami Klonowa 20 i Cisowa 24. Właśnie tam powstanie nowoczesny plac zabaw.

Inicjatywę poparło 450 osób. Projekt „Słonecznego Placu” zakłada budowę obiektu od podstaw. Znajdą się tam zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki, a także lokomotywa z dachem dla maluchów. W pobliżu pojawią się też ławki, wybudowany zostanie chodnik, a całość będzie ogrodzona.

- Wykonawców obu inwestycji poznamy prawdopodobnie jeszcze w lutym. Na zrealizowanie projektu placu zabaw firma będzie mieć 5 miesięcy, zaś w przypadku budowy „Strefy Aktywności”, pół roku, od dnia podpisania umowy - informuje Maciej Olechnowicz z wydziału inwestycji UM.