Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 05 luty 2018 14:02

Bawić się i pomagać

Napisał 

Już po raz siódmy, członkowie NSZZ „Solidarność” WSK PZL-Świdnik zorganizowali bal karnawałowy. Jak co roku, zabawa połączona była ze zbiórką darów i pieniędzy.

W pierwszą sobotę lutego, do białego rana bawiło się 130 członków i sympatyków związku.

- Formuła balu jest otwarta, więc zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Tym bardziej, że co roku łączymy przyjemne z pożytecznym i razem z Komitetem Pomocy „SOS Solidarność” przeprowadzamy akcję charytatywną - mówi Andrzej Kuchta, przewodniczący NSZZ „Solidarność” WSK PZL-Świdnik S.A.

Tak jak w poprzednich latach, adresatami zbiórki są podopieczni „Pogodnego Domu Dziecka” w Lublinie, a pomoc dla nich ma formę dobrowolnych darów rzeczowych przynoszonych przez uczestników balu. Na wsparcie mogą również liczyć podopieczni świetlicy środowiskowej prowadzonej przez komitet. Podczas zabawy, prowadzono loterię fantową, a także zbierano pieniądze na leczenie Anny Walczak.

- Darów było tak dużo, że nie wszystkie zmieściły się w samochodzie - dodaje A. Kuchta - Serdecznie dziękuję uczestnikom balu, zarówno za wspólną zabawę, jak i za wielkie serce, okazane potrzebującym.